شاخص

امروز، شاخص بورس تهران با افزایش ۶۴۵۵ واحدی به عدد ۳۲۴ هزار و ۷۰۵ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با ۲۰۲۹ واحد افزایش به رقم ۹۶ هزار و ۱۹۶ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۳۵ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۶۳ هزار و ۳۵۳ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۴۲۹۹ واحد را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۶ میلیارد و ۲۲۷ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۵۳۷ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۵۴۱ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "همراه"، "پارسان" و "اخابر" به ترتیب با ۳۳۹، ۳۲۹ و ۳۱۶ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "شپدیس"، "شسپا" و "کرماشا" به ترتیب با ۱۴۳، ۵۵ و ۳۰ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وتجارت"، "خساپا" و "وبصادر"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، صنایع شیمیایی برترین گروه صنعت بود و بانک و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا،  بورس تهران امروز با رشد ۶۴۵۵ واحدی به کار خود پایان داد. به گفته کارشناسان بازار سرمایه خوش بینی به عملکرد ماهانه، انتظار برای گزارش های شش ماهه مثبت و اخبار مربوط به افزایش سرمایه مهمترین دلایل رشد ادامه دار شاخص هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار