تالار حافظ

امروز، شاخص بورس تهران با افزایش ۱۳۹۸ واحدی به عدد ۳۲۶ هزار و ۱۰۴ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با ۶۴۱ واحد افزایش به رقم ۹۶ هزار و ۸۳۸ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۳۵ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۶۸ هزار و ۹۹۵ واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۴۲۹۳ واحد را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۸ میلیارد و ۸۱۹ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۶۹۶ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۳۳۶۳ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "اخابر"، "تاپیکو" و "همراه" به ترتیب با ۳۴۵، ۳۰۲ و ۱۶۱ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "فملی"، "فولاد" و "وامید" به ترتیب با ۳۲۵، ۲۴۰ و ۲۱۸واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وتجارت"، "وبصادر" و "ونوین"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و بانک و صنایع شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گفته کارشناسان بازار سرمایه خوش بینی به عملکرد ماهانه، ورود نقدینگی های جدید، انتظار برای گزارش های شش ماهه مثبت و اخبار مربوط به افزایش سرمایه مهمترین دلایل رشد ادامه دار شاخص هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار