افزایش سرمایه

شرکت‌های معادن بافق و سیمان فارس درباره چگونگی وضعیت اقدام‌های هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه خود اطلاعیه منتشر کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت معادن بافق اظهارنظر حسابرس و بازرس قانونی خود را نسبت به گزارش توجیهی هیات مدیره را منتشر کرد.

«کبافق» قصد دارد سرمایه خود را از مبلغ ۲۰۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به مبلغ دو هزار و ۴۳۰میلیارد ریال افزایش دهد. این افزایش سرمایه قرار است از محل سود انباشته تامین شده و به منظور افزایش تولید و اصلاح ساختار مالی عملیاتی می شود.

گفتنی است؛ انجام افزایش سرمایة یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

از سوی دیگر هیات مدیره شرکت سیمان فارس قرار است به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه ۱۱۴درصدی پیشنهاد دهد.

«سفار» در این اطلاعیه اعلام کرده است که قرار است سرمایه شرکت از مبلغ ۲۳۳میلیارد ریال به مبلغ ۵۰۰میلیارد ریال معادل ۱۱۴درصد افزایش یابد. این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تامین می شود و به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت بامحوریت تعیین تکلیف مطالبات پاره ای از سهامداران بابت سود سهام پرداخت نشده آنان و اجرای تکلیف قانونی منبعث از ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار مبنی بر ضرورت افزایش سرمایه به تصویب هیات مدیره رسید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع