شانگهای

نمایشگاه مالی چین از سال ۲۰۰۷ هر ساله و به عنوان مهم‌ترین گردهمایی بین‌المللی مالی چین برگزار می‌شود و در سال جاری نیز به مدت سه روز از ۴ تا ۶ نوامبر ۲۰۱۹ با حضور نزدیک به ۳۰۰ موسسه مالی داخلی چین و بیش از ۱۰۰۰ موسسه مالی بین‌المللی و کارآفرین خارجی و داخلی برگزار می‌ شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، این نهاد با همکاری شرکت مدیریت ارتباطات صنعت آتی پارس و در راستای سلسله برنامه‌های علمی «بازار سرمایه بین‌الملل» سفری تخصصی را به کشور چین در شهرهای شنزن و شانگهای به منظور بازدید تخصصی از سیزدهمین نمایشگاه بین‌الملل صنعت مالی کشور چین تنظیم کرده است؛ همچنین در نهادهای مالی کشور چین از جمله بورس شانگهای، کارگزاری‌ها و فعالان بازار سرمایه نیز ملاقات‌های تخصصی انجام می‌شود.

نمایشگاه مالی چین از سال ۲۰۰۷ هر ساله و به عنوان مهم‌ترین گردهمایی بین‌المللی مالی چین برگزار می‌شود و در سال جاری نیز به مدت سه روز از ۴ تا ۶ نوامبر ۲۰۱۹ با حضور نزدیک به ۳۰۰ موسسه مالی داخلی چین و بیش از ۱۰۰۰ موسسه مالی بین‌المللی و کارآفرین خارجی و داخلی برگزار می‌ شود.

شعار اصلی این نمایشگاه «رشد سریع و پایدار اقتصاد» تعیین شده و برای دستیابی به این شعار نیز از نهادهای مختلفی برای حضور در بخش‌های تخصصی این نمایشگاه مهم به شرح ذیل دعوت به عمل آورده:

۱. بخش بانکداری: با حضور بسیاری از بانک‌های کشور چین و بانک‌های بین‌الملل حاضر در منطقه و نیز شرکت‌های واسط خدمات بانکداری.

۲. بخش بازارسرمایه: با حضور بورس‌های محلی و منطقه‌ای، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها، شرکت‌های خدمات مالی، شرکت‌های امین، کارگزاری‌ها، نهادهای رتبه بندی.

۳. بخش بیمه: انواع شرکت‌های بیمه داخلی و بین‌المللی.

۴. علوم مالی و فناوری‌های نوین مالی: شرکت‌های ارائه دهنده خدمات برخط(On Line)– شرکت‌های تولید کننده بسترهای معاملاتی، هوش مصنوعی، شرکت‌های دانش بنیان، شرکت‌های اطلاعاتی بزرگ، شرکت‌های Block Chain، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات نوین تسویه وجوه، خدمات امضاء الکترونیک، خدمات حقوقی مالی، خدمات و ابزارهای نوین بازاریابی مالی و...

۵. بخش معاملات طلا و سرمایه‌گذاری‌های مسکن: شرکت‌های ارائه دهنده نرم افزارها و بسترهای معاملاتی حوزه طلا، سرمایه گذاری در فلزات گرانبها، سرمایه گذاری مسکن، سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی و فرا منطقه‌ای در حوزه مسکن، تامین مالی پروژه های مسکن و عمرانی و...

۶. زنجیره تامین مالی و صنایع مالی: شرکت‌های طراحی بسترهای تامین مالی، پشتیبانی، شهر صنعتی مالی، انکوباتورهای مالی، اتوماسیون مالی.

۷. بخش تجهیزات مالی: سیستم‌های مختلف پرداخت و دریافت، فناوری‌های جدید در انواع کارت‌ها، تجهیزات و ترمینال‌های خودپرداز.

۸.  بخش بین‌الملل: صرافی‌های بین‌المللی، نمایندگی‌های نهادهای بین‌الملل مالی، بانک‌های خارجی، کارگزاران بین‌المللی، کارگزاران صرافی‌های بین‌المللی، شرکت‌های بین المللی ارائه دهنده خدمات و بسته‌های مالی، تامین سرمایه‌ها.

کانون کارگزاران با توجه به اهمیت توسعه روابط مالی بین‌الملل و اهمیت شناخت انواع نهادهای مالی در بازارهای پول و سرمایه کشور چین و منطقه در ایجاد روابط اقتصادی و نیز معرفی حرفه‌ای پتانسیل‌های بازار سرمایه ایران، قصد دارد تا با اعزام گروهی از مدیران و فعالان بازار سرمایه و بازدید از این گردهمایی بزرگ، نقش بسزایی را در تحقق اهداف فوق ایفا کند.

اضافه می‌کند در طی این برنامه، دقیقا بر اساس طیف گروه اعزامی، نسبت به معرفی غرفه‌داران مرتبط و تنظیم جلسه و بازدید در هریک اقدام می‌شود.

این سفر به مدت شش روز از تاریخ ۱۲ تا ۱۸ آبان ۹۸ (سه روز شنزن و سه روز شانگهای) تنظیم شد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار و یا لینک sts.seba.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های کارگزاران و نهادهای مالی