.

شرکت شیشه همدان در صورت های مالی ۱۲ماهه خود سود هرسهم را ۸۹۱ ریال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت شیشه همدان در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ سود هرسهم را ۸۹۱ریال اعلام کرده است.

در این گزارش سود عملیاتی «کهمدا» به ۷۹۰میلیارد ریال، سود خالص آن به یک هزار و ۲۵میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره به یک هزارو ۳۶۲میلیارد ریال رسید.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که با توجه به پایان یافتن عمر استاندارد کوره واحد (۱) میزان تولید بر اساس ظرفیت عملی موجود وبا فرض ادامه فعالیت کوره مذکور تاپایان سال مالی به میزان ۷۰هزار تن پیش بینی می شود. همچنین با توجه به روند فروش طی سنوات گذشته پیش بینی شده که ۱۰۰ درصد محصولات تولید شده به فروش برسد . نرخ فروش نیز متناسب با شرایط رقابتی حاکم بر بازار تعیین می شود. نرخ فروش برای سال مالی آتی بر مبنای متوسط نرخ فروش محصولات در تیرماه سال جاری برای کل سال برآورد شده و هدف شرکت حفظ حاشیه سود فعلی است.

«کهمدا» در برآوردی که از تغییرات عوامل بهای تمام شده دارد ، اعلام کرده است ۳۰درصد دستمزد مستقیم تولید۲ افزایش می یابد، ۷درصد سربار تولید افزایش خواهد داشت و ۴۰درصد مواد اولیه ولوازم بسته بندی مصرفی افزایشمی یابد.

شایان ذکر است؛ عملیات ساختمانی این شرکت ۹۲درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تسهیلات مورد درخواست توسط صندوق توسعه ملی جهت مسدودی به نفع بانک ملی ایران به بانک مرکزی اعلام و بانک مرکزی نیز ارز مورد نیاز را تخصیص داده است . درهمین ارتباط ۱۰ درصد مبلغ پروفرما به عنوان پیش پرداخت به مبلغ ۳میلیون و ۳۵۹هزار و ۵۵۷یورو پرداخت شده و ۱۰فقره اعتبارات اسنادی مربوط به تحصیل ماشین آلات و تجهیزات توسط بانک ملی ایران اواخر سال ۱۳۹۶ گشایش یافته است. بخشی از ماشین آلات، تجهیزات و آجرها معادل ارزی ۱۹میلیون و ۷۴۹هزار و ۵۳یورو حمل و وارد کارخانه شده است. همچنین به دلیل تحریم های موجود امکان مبادلات بانکی برخی از اعتبارات اسنادی هنوز میسر نشده که موضوع از طریق ذینفعان، شرکت و بانک عامل در دست پیگیری است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع