اخزا

 نماد معاملاتی اوراق اسناد خزانه اسلامی با سررسید ۱۹ مهر ۱۴۰۰ توسط سازمان بورس و اوراق بهادار، اولین بار سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸ در بازار ابزارهای نوین مالی گشایش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، اوراق اسناد خزانه اسلامی مذکور از نوع "با نام" و قابل معامله در فرابورس ایران است  و قیمت پایانی آن ، میانگین موزون معاملات روزانه اوراق در روز گشایش خواهد بود.

همچنین ارزش اسمی هر ورقه ۱ میلیون ریال ، تعداد کل اوراق ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۹۰۲ ورقه ، تاریخ انتشار ۲۴ مهر ۹۷ و تاریخ سررسید آن ۲۴ اردیبهشت ۹۹ است . ناشر این اوراق هم وزارت امور اقتصاد و دارایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران و عامل پرداخت در سررسید، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است.

حداقل حجم هر سفارش یک ورقه، واحد پایه سفارش LOT یک ورقه اعلام شده که در بازار ابزارهای نوین مالی بازار فرابورس ایران قابل معامله است.

شایان ذکر است کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند با در اختیار داشتن کد معاملاتی فعال در سیستم شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نسبت به خرید اسناد خزانه اسلامی اقدام کنند.

تمام صندوق های سرمایه گذاری می توانند با رعایت مفاد اساسنامه و امیدنامه و صرفا با توجه به صرفه و صلاح سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در این اوراق اقدام کنند و نیازی به برگزاری مجمع صندوق و سایر تشریفات اصلاح امیدنامه نیست.

همچنین معاملات ثانویه اوراق اسناد خزانه اسلامی بعد از عرضه اولیه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران قابل انجام خواهد بود.

اطلاعات تکمیلی در خصوص اوراق مذکور در اطلاعیه پذیرش اسناد خزانه اسلامی در سایت اینترنتی فرابورس ایران به نشانی WWW.IFB.IR در دسترس علاقه مندان است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع