شاخص

شاخص بورس تهران امروز با اصلاح ۱۴۲۰ واحدی به کار خود پایان داد و عدد ۳۱۳ هزار و ۴۸ واحد را ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۹۱ هزار و ۳۰۰ واحد رسید. شاخص بازار در کانال ۲۲۶ هزار واحدی باقی ماند و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۴۲ هزار واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۴۰۷۵ واحد را نمایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۳ میلیارد و ۸۱۶ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۳۸۳ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۶۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "فخاس"، "شبریز" و "کگل" به ترتیب با ۱۶۱، ۱۴۹ و ۱۴۳ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "وبملت"، "خودرو" و "رمپنا" به ترتیب با ۱۴۶، ۱۴۴و ۱۴۲ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وبملت"، "وتجارت" و "وبصادر"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، بانک برترین گروه صنعت بود و خودرو و صنایع شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، افزایش قیمت سهام در ساعات پایانی آخرین روز کاری هفته نشانه تقویت تقاضا در بورس تهران بود. به گفته کارشناسان بازار سرمایه در حال حاضر سیگنال های منفی برای بورس تهران متصور نیست و ذخیره سود، رفتار هیجانی و اصلاح ذاتی شاخص پس از رشد های سریع مهمترین دلایل کاهش نماگر بورس تهران در چند روز گذشته محسوب می شوند و روند شاخص در ساعات پایانی معاملات امروز بورس تهران حاکی از  آغاز موج جدید صعود دماسنج اقتصاد در روزهای آتی است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار