کتاب

کتاب «مدیریت پرتفوی با رویکرد کاربردی» تالیف کریستین برنتانی، ترجمه احمد لحیم گر زاده و علی محمد مرادی در سال ۱۳۹۷ توسط انتشارات آرادکتاب به چاپ دوم رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مدیریت سبد دارایی (پرتفوی) علم نیست، بلکه یک هنر است. بدیهی است که نقش نیروی انسانی به عنوان مدیر پرتفوی در ایجاد بازدهی و عملکردی بیش از آنچه انتظار می رود نمود پیدا می کند. سیستم های کامپیوتری قادر هستند پرتفوی هایی را در حجم وسیعی گزینش کنند که بازده ای برابر با شاخص و یا حتی عملکردی بالاتر یا پایین تر از صندوق های فعال را فراهم کننند. مدیران پرتفوی صندوق های فعال می توانند تجربه و تخصص خودشان را در انتخاب دارایی ها، کشورها، بخش های اقتصادی و شرکت هایی که بازدهی مثبت ایجاد می کنند را نشان دهند.

مولف این کتاب در پیشگفتار این چنین می نویسد: هدف از تألیف این کتاب بررسی امور روزمره ای است که مدیران پرتفوی با آنها درگیر هستند. در این کتاب تئوری ها و محاسبات پایه ای به همراه توصیف کاربردی از آنچه که در مدیریت پرتفوی استفاده می شود پوشش داده شده است. این کتاب به گونه ای تألیف نشده است که تمرکز خود را در هر یک از بازارهای گاوی (صعودی) و خرسی (نزولی) قرار داده باشد، بلکه بازارها چه روند صعودی داشته باشند چه روند نزولی، مبانی و روش های اساسی مدیریت صندوق ها پا بر جا خواهد بود. مدیریت پرتفوی یک ابزاری را برای مدیریت سرمایه گذاری ها جهت کسب سود برای سرمایه گذاران ایجاد کرده است تا شیوه ای جهت سرمایه گذاری آن ها در دهه‌های آتی نیز فراهم شود.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۶۴۲ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۵۸۱ عنوان کتاب فارسی، ۲۳۷۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۳۵۰ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس حاصل کنند.

 آدرس کتابخانه: میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری