.

فرابورس ایران در بیستمین روز از مهرماه ۱۳۹۸ از دهمین عرضه اولیه خود در سال جاری رونمایی کرد. بر این اساس امروز ۱۰ درصد از سهام شرکت توزیع داروپخش در بازار دوم برای نخستین بار به عموم خریداران عرضه شد که هر سهم این شرکت ۲۳ هزار ریال قیمت خورد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در عرضه اولیه سهام شرکت توزیع داروپخش در نماد «دتوزیع» تعداد ۶۰ میلیون سهم این شرکت روی تابلو فروش رفت که با مشارکت ۹۳۴ هزار و ۹۶۴ نفری خریداران حداکثر ۶۶ سهم به ۹۲۸ هزار و ۹۲۶ کد معاملاتی معاملاتی تخصیص یافت.

در این عرضه اولیه دامنه قیمت ثبت سفارش از ۲۲ هزار و ۵۰۰ ریال تا ۲۳ هزار ریال و نیز حداکثر سهام قابل خریدارای برای هر شخص حقیقی و حقوقی ۱۵۰ سهم تعیین شده بود که در سقف دامنه ثبت سفارش، این عرضه جدید فرابورسی که چهارمین شرکت دارویی عرضه‌شده از ابتدای سال به شمار می‌رود، کشف قیمت شد.

روز گذشته در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه از سوی مدیران شرکت داروپخش عنوان شد که نسبت سود خالص به فروش داروپخش در سال‌های ۹۵، ۹۶ و ۹۷ به ترتیب ۱.۶ و ۲.۷ و ۲.۵ درصد بوده که این رقم در شش‌ماهه اول سال ۹۸ به ۳.۳ درصد رسیده است. ضمن اینکه فروش شرکت نیز از سال ۸۶ تا ۹۷ از ۴۰۰ میلیارد تومان به ۳۰۳۴ میلیارد تومان افزایش داشته است.

آنطور که مدیران داروپخش در نشست خبری اعلام کرده‌اند این رشد حاصل نتیجه عملکرد تیم فروش بوده به طوری که منجر به کاهش دوره وصول و در ادامه کاهش دوره بازپرداخت شده است.

به هر ترتیب امروز دهمین عرضه اولیه فرابورس از آغاز سال رقم خورد. پیش از عرضه اولیه «دتوزیع» همچنین نمادهای معاملاتی «زشریف»، «دکپسول»، «درهآور»، «غویتا»، «هجرت»، «فرابورس»، «رنیک»، «غنیلی» و «بجهرم» در بازارهای اول، دوم و SME به روش‌های ثبت سفارش، گشایش نماد و حراج عرضه اولیه شده بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس