پورابراهیمی

تصمیمات سازمان بورس در خصوص بازار پایه بر اساس مصوبات شورای عالی بورس بوده است و باید یادآور شد که دراین شورا هم نمایندگان مجلس حضور دارند و هم نمایندگان بخش خصوصی .

محمدرضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت و گویی با پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در خصوص آخرین تحولات بازار پایه اظهار داشت: در جلسه ای که با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و فعالان افتصادی داشتیم، گزارش جامعی را در این خصوص دریافت کردیم. لذا باید به این نکته توجه داشت که این تصمیم در شورای عالی بورس اتخاذ شده است و در این شورا هم نمایندگان مجلس حضور داشتند و هم نمایندگان بخش خصوصی .

وی ادامه داد: البته اطلاع رسانی در زمینه اصلاح قانون باید قبل از اجرای آن صورت می گرفت و فعالان بازار شرایط خود را با قانون جدید انطباق می دادند که فرابورس در این خصوص اطلاع رسانی مناسبی را انجام داده است.

پورابراهیمی ادامه داد: بازاری که ریسک کمتری داشته باشد نیاز به دامنه نوسان کمتری دارد به همین دلیل سهامداران اگر نیازمند ریسک بیشتر هستند مانند اتفاقاتی که در موسسات سپرده گذاری بدون مجوز روی داد باید در انتظار از دست رفتن دارایی خود هم باشند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان داشت: از نظر علمی و تخصصی بعضی از سرمایه گذاران به سرمایه گذاری های پرریسک تمایل بیشتری دارند اما پس از آن دچار مشکلات فراوانی می شوند. در این میان مشکل این است که سرمایه گذاران تصمیمات حرفه ای نمی گیرند و دچار ضرر می شوند .لذا باید توجه داشت کاهش دامنه نوسان و تغییرات قیمت بر اساس مصوبات شورای عالی بورس بوده است و اجرای آن توسط سازمان بورس و فرابورس روی داده است و این روند ریسک موجود در سرمایه گذاری را کاهش می دهد و از دارایی سهامداران محافظت می کند.

پورابراهیمی افزود: این عده از سهامدارانی که تاکید دارند که نوسانات بیش از این باشد باید درنظر داشته باشند که ریسک هم به مراتب افزایش پیدا می کند . اما اگر در برهه ای از زمان سهامداران و فعالان اقتصادی به ریسک زیاد و دامنه نوسان بیشتر اصرار داشته باشند سازمان بورس باید راهکاری جداگانه در نظر بگیرد و چنانچه این افراد در آینده دچار مشکل شدند، حق هیچ گونه اعتراضی را نداشته باشند. طبیعی است در این میان عده ای افراد غیر حرفه ای هم وارد این بازار می شود که تحمل افزایش ریسک را نداشته و مطالبات خود را در آینده از سازمان بورس درخواست می کنند که این روندی کاملا غیر معقول است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه