صفاری

مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان ضمن اشاره به اینکه ترکیب بازیگران بازار سرمایه تغییر کرده و سرمایه گذاران جدید برای اولین بار به بورس کشور وارد شده اند، تاکید کرد: سرمایه گذاران جدید بورسی باید با افق طولانی مدت به بازار سرمایه نگاه کنند و از داد و ستد های کوتاه مدت هفتگی و بعضا یک روزه پرهیز کنند. این نوع رفتار علاوه بر اینکه عامل زیان سرمایه گذران غیر حرفه ای است به مجموعه بازار سرمایه نیز آسیب وارد می کند.

سید مصطفی صفاری، مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، گفت: بازار سرمایه محل سرمایه گذاری های یک سال به بالا است و عدم توجه به این موضوع عامل اصلی نوسان های اخیر شاخص است. زمان اصلاح قیمت سهام، سرمایه گذاران غیر حرفه ای با رفتار هیجانی و بدون اینکه تحلیلی از قیمت واقعی سهم داشته باشند با عرضه های هیجانی و توده ای به کاهش شاخص دامن می زنند در حالی که پیش بینی واقعیت بازار و عوامل بنیادی چنین کاهشی را  نمایش نمی دهد. در آن سو نیز بدون اطلاع از ارزش بنیادی سهام صف خرید ایجاد می شود و هر دو رویکرد عامل آسیب جدی به شاخص بورس تهران و شاخص فرابورس است.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: رفتار هیجانی، خرید و فروش سهام بدون توجه به ارزش واقعی و عدم آگاهی، ریسک بازار سرمایه را افزایش می دهد.

مدیرعامل شرکت سبدگردان سرمایه ایرانیان با اشاره به اینکه البته ما شاهد رشد های سریع و کم نظیر در بازار سرمایه بودیم، افزود: اصلاح و افت شاخص پس از این موج های صعودی طبیعی و ذات بازار است با این حال رفتار های هیجانی روند اصلاح را از حالت منطقی خارج می کند.

سید مصطفی صفاری افزود: با وجود اصلاحات اخیر شاخص و با در نظر گفتن همه ریسک های سیستمی و غیر سیستمی بازار سرمایه در افق های میان مدت و بلند مدت سود آور است.

وی ادمه داد: در شرایط فعلی باید به تحلیل های بنیادی مراجعه کرد نه اینکه کانال های غیر مجاز و اخبار برخی سایت ها و شایعات مرجع تصمیم گیری باشند. اطمینان داشته باشید بازار سرمایه با تحلیل صحیح سود آور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه