صنایع پتروشیمی خلیج فارس

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس صورت های مالی ۱۲ماهه پرتفوی بورسی خود را با رشد ۲۹۰هزار و ۵۳۶میلیارد و ۸۳۰میلیون ریال منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱خرداد۱۳۹۸ سود هرسهم را یک هزار و ۷۸ریال اعلام کرد.

این شرکت سود عملیاتی دوره مورد گزارش را ۹۸هزار و ۵۴۸میلیارد ریال، سود خالص را ۹۸هزار و ۶۰۲میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۱۴۵هزار و ۴۲۸میلیارد و ۳۳۳میلیون ریال منتشر کرده است.

«فارس» در صورت وضعیت پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اعلام کرده که این پرتفوی با رشد ۲۹۰هزار و ۵۳۶میلیارد و ۸۳۰میلیون ریالی  همراه شده است. بهای تمام شده در این پرتفوی با رشد ۸هزار و ۴۲۳میلیارد ریالی به مبلغ ۳۹هزار و ۱۸۸میلیارد ریال رسید و همچنین ارزش بازار آن با رشد ۲۳۶هزار و ۷۴میلیارد ریال به ۳۲۹هزار و ۷۲۵میلیارد ریال بالغ شده است.

این شرکت در دوره مورد گزارش کل مبلغ واگذاری را ۱۱هزار و ۲۲۳میلیارد ریال اعلام کرد که سود واگذاری ها به ۶هزار و ۹۳۶میلیارد ریال رسید. علاوه بر این کل مبلغ بهای تمام شده سهام خریداری شده در بورس ۹هزار و ۱۱۰میلیارد ریال اعلام شد.

«فارس» قصد دارد بهینه سازی در پرتفوی سرمایه گذاری خود داشته باشد. از سوی دیگر درآمدهای حاصل از سرمایه گذاری های شرکت متناسب با سود تقسیمی شرکتهای تابعه و هزینه های عمومی، اداری و تشکیلاتی براساس سال مالی گذشته و با لحاظ نمودن تورم و افزایش قیمتها برآورد کرده است.

«فارس» در نظر دارد اصلاح ساختار مالی در برخی از شرکت های زیر مجموعه و شرکت اصلی از جمله افزایش سرمایه، مطالعه و بررسی ظرفیت های استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی در بازار سرمایه و سرمایه گذاری از محل منابع حاصله با هدف خلق ارزش افزوده و بهبود و اصلاح پرتفوی سرمایه گذاری و تهیه صورت های مالی براساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی(IFRS) را داشته باشد.

این شرکت اعلام کرد که عرضه سهام برخی از شرکت های تابعه در بازار سرمایه در راستای استمرار سیاست شفاف سازی گروه، گسترش بازارهای فروش محصولات و تنوع بخشی شیوه های فروش صادرات بهینه محصولات و حفظ بازارهای صادرات محور با رویکرد نفوذ و توسعه بازارهای خارجی و ارز آوری به کشور را داشته باشد. همچنین سیاست گذاری و هماهنگی بین مجتمع های تولیدی در خصوص روش های فروش، نظارت بر شاخص های عملکرد فروش از جمله نرخ حاشیه سود فروش، نسبت ارزش خوراک به قیمت محصول در دستور کار داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع