فین تک

دومین کارگاه از مجموعه کارگاه‌های آموزشی رویداد FinWay با عنوان کارگاه جامع Fintech برگزار شد که در جریان آن تاریخچه، عوامل مؤثر بر رشد فین‌تک در دهه اخیر و سرمایه‌گذاری در حوزه فین‌تک از سوی پرهام خلیلی از فعالان حوزه استارتاپی تشریح و در مورد تکنولوژی‌های ساختارشکن و تأثیرات آن‌ها در کسب‌وکارها بحث ‌و گفت‌وگو شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، خلیلی در این کارگاه با موضوع وضعیت و آینده فین‌تک در ایران که ۱۸ مهرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، توضیحاتی درباره نسل Z، کسب‌وکارهای پلتفرمی، اقتصاد اشتراکی، هوش مصنوعی و داده ارائه داد و در نهایت نیز به بررسی ترندهای موجود در صنعت فین‌تک پرداخت.

در ادامه رضا قربانی بنیان‌گذار راه پرداخت به عنوان مدرس دوم این کارگاه به بررسی عوامل شکل‌گیری و رشد کسب‌وکارهای فین‌تک پرداخت که این بخش از کارگاه به صورت پرسش و پاسخ و ارائه نظرات شرکت‌کنندگان بود.

قربانی در مورد وضعیت فین‌تک‌های ایران صحبت و همچنین‌ پیش‌بینی‌هایی در مورد آینده فین‌تک در ایران ارائه کرد.

مقابله یا تعامل بانک‌ها و فینتک‌ها

در بخش دیگری از کارگاه فین‌تک مصطفی ثابتی مدیر مرکز نوآوری بانک انصار در مورد مقابله یا تعامل بانک‌ها و فینتک‌ها توضیح داد. نکته جالب این‌ بخش از کارگاه، تشریح فعالیت‌های فین‌تک‌ها از دید بانک‌ها یعنی رویکرد بانک‌ها به فین‌تک‌ها بود.

همچنین دلایل مختلف تعامل بانک‌ها و فین‌تک‌ها و اینکه چرا در برخی موارد این دو به رقابت می‌پردازند نیز مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر این از بانکداری باز به عنوان راهکاری مناسب برای تعامل بانک‌ها و فین‌تک‌ها یاد شد.

گفتنی است که رویداد FinWay به عنوان رویدادی آموزشی در حوزه آموزش فناوری‌های مالی (فین‌تک) و در قالب ۱۰ کارگاه تخصصی طی پاییز سال ۹۸ در حال برگزاری است.

به زودی سومین کارگاه این رویداد با عنوان BankTech، با موضوع بررسی جدیدترین نوآوری‌ها در حوزه بانکداری در ۲۵ مهرماه برگزار خواهد شد که جزئیات آن در لینک evand.com/events/banktech-workshop قابل مشاهده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس