.

صبح امروز ، سفیر سوئیس از بورس اوراق بهادار تهران بازدید و در مراسمی نمادین زنگ معاملات توسط مدیرعامل بورس تهران، سفیر سوئیس به صدا در آمد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، سفیر سوئیس در تهران به همراه خانم چنتل مقام کنسول سفارت، صبح امروز از بورس تهران بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، علی صحرائی مدیرعامل بورس اوراق بهادارتهران و  مارکوس لیتنر سفیر سوئیس در این مراسم به صورت نمادین زنگ معاملات بورس تهران را به صدا در آوردند.

سفیر سوئیس ضمن بازدید از تالار شیشه ای،اطلاعات و جزئیاتی را از ساختار بازار سرمایه ایران، تاریخچه بورس تهران و نحوه سرمایه گذاری در این بازار دریافت کرد و با شرایط سرمایه گذاری خارجی آشنا شد.

وی بورس را قلب اقتصاد دانست و اظهار داشت: عملکرد بورس تهران در یک سال گذشته  در دنیا بی نظیر بوده است .

سفیر سوئیس در تهران به تعامل بورس های تهران و سوئیس اشاره کرد و افزود: این ارتباط فرایندی پیچیده است و نیاز به تعامل بیشتر طرفین دارد.

در این مراسم صحرائی مدیرعامل بورس تهران هم در خصوص همکاری های بورس تهران با بورس های بین المللی  گفت: بورس تهران در راستای گسترش همکاری های بین المللی خود تاکنون ۱۲

تفاهمنامه با بورس های مختلف دنیا به امضا رسانده است  و از جذب سرمایه گذار خارجی استقبال می کند.

دکتر صحرایی با اشاره به مناسبات دوستانه ایران و سوئیس در یکصد سال گذشته اظهار امیدواری کرد: بورس تهران به عنوان یک بازار کشف نشده بین المللی، می تواند میزبان تحلیل گران، روزنامه نگاران

و سرمایه گذاران سوئیسی باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار