سیمان

شرکت گروه صنایع سیمان کرمان در صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه سود هرسهم را ۵۰۲ریال اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت گروه صنایع سیمان کرمان در اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۹ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ سود هرسهم را ۵۰۲ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته معادل ۳۴درصد افزایش یافته است.

این شرکت سود عملیاتی خود را با افزایش ۱۴درصدی مبلغ ۲۳۳میلیارد ریال و سود خالص را با رشد ۳۳درصدی مبلغ ۴۹۷میلیارد ریال منتشر کرده است. علاوه بر این سود انباشته «سکرما» به ۵۱۵میلیارد ریال رسیده است.

این شرکت در تشریح اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که در آینده در نظر دارد تبدیل به بزرگترین واحد تولیدی سیمان خاکستری و سیمان سفید در جنوب شرق کشور و بزرگترین تولید کننده آهک باشد. در همین زمینه اهداف کلان مدیریتی همچون ارتقای ارزش افزوده سبد محصولات قابل عرضه را در دستور کار قرار داده است. همچنین مدیریت هزینه جهت دستیابی به حداقل قیمت تمام شده را اعمال می کند و بهبود بهره وری، سیستم مدیریت یکپارچه و مدیریت اطلاعات و عملیات را ارتقا می دهد.

علاوه بر این «سکرما» به دنبال افزایش سود آوری و بهبود کیفیت همچنین گستردگی تولید محصولات با توجه به درخواست مشتری است.

این شرکت از آنجایی که دارای ۳خط تولید با قدمت بیش از ۵۰ سال است که با سه نوع تکنولوژی متفاوت و تقریبا منسوخ شده در حال بهره برداری است. با توجه به دلایل فوق هزینه های تعمیرات و نگهداری، انرژی و سوخت مصرفی نسبت به کارخانجات مشابه با همین ظرفیت تولید بسیار بالا بوده و از آنجایکه تکنولوژی قدیمی است آلایندگی آن بیشتر است و برای رفع آن بصورت مداوم باید هزینه صورت گیرد. مجموع این ایرادات موجب شده تا در بلند مدت بهره برداری از آن غیر اقتصادی و قابلیت رقابت با سایر شرکتهای هم گروه به صورت چشمگری کاهش یابد.  لذا در این خصوص هیات مدیره در نظر دارد پروژه بهینه سازی خط ۳ را در راستای افزایش ظرفیت تولید ، کاهش هزینه ها و تولید محصولات با کیفیت بالاتر انجام و به بهره برداری برساند . قرارداد مشاوره جهت پروژه مذکور منعقد شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع