بازار

شرکت های تکنولوژی که بیشترین سهم بازار آمریکا را در دست دارند با کاهش ۸ درصدی میزان صادرات در سه ماهه آخر سال میلادی همراه شده اند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای جهانی در آخرین روز کاری هفته با روند کاهشی شاخص ها همراه شدند، در حالی که نگرانی از کاهش رشد اقتصادی چین بر سهام شرکت های بوئینگ و جانسون جانسون سایه افکنده است.

به این ترتیب، شاخص اس اند پی آمریکا با افت ۰.۳ درصدی همراه شدند و شاخص داوجونز افت ۰.۹ درصدی را از خود به جای گذاشت در حالی که نزدک نیز ۰.۸ درصد منفی شد.

افت شاخص داوجونز به دلیل افت چشمگیر قیمت سهام بوئینگ و جانسون جانسون اتفاق افتاد. این در حالی است که، سهام بوئینگ با افت ۶.۸ درصدی رو به رو شد و قیمت سهام جانسون جانسون نیز با کاهش ۶.۲ درصدی همراه شد.

افت قیمت سهام شرکت های موجود در شاخص ها موجب افت متغیرهای اصلی در بازار آمریکا می شود . بر این اساس، تنها ۱۴ سهم موجود از ۳۰ سهم این شاخص با افزایش قیمت رو به رو شدند.

قیمت سهام کوکاکولا با افزایش ۱.۸ درصدی همراه شد و قیمت سهام وریزون نیز افزایش ۱.۶ درصدی داشت.

در بازارهای آسیایی، عملکرد اقتصادی چین در ماه گذاشته ترکیبی و همچنان نشان از سرد شدن اقتصاد این کشور دارد.

رشد تولید ناخالص داخلی به ۶ درصد رسیده است که کمتر از انتظار ۶.۱ درصدی بازار است. رشد سرمایه گذاری نیز ۵.۴ درصد طبق انتظار و کمتر از ماه قبل بوده و تنها شاخص مثبت، رشد تولیدات صنعتی است که ۵.۸ درصد رشد کرده و فراتر از اتتظار ۵ درصدی بازار است که می تواند محرک تقاضای کامودیتی ها در بازار شود.

در این بازارها، شاخص اصلی بورس هنگ کنگ با افت ۱.۲ درصدی همراه شد و شاخص نیکی ژاپن افزایش ۲.۴ درصدی را به ثبت رساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل