مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: کاهش میزان معاملات مسکن در ۷ ماه اخیر نشان می دهد که این بازار همچنان در رکود قرار داشته و قیمت ها در مسیر تنزل قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از خانه ملت، مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به روند کاهشی معاملات مسکن در یک سال اخیر، گفت: در شرایط کنونی شاهدیم که معاملات مسکن هر ماه نسبت به ماه گذشته کاهش یافته و این روند همچنان ادامه دارد.

کاهش ۵۵ درصدی معاملات مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مطابق آمار اتحادیه مشاوران املاک تهران میزان معاملات خرید و فروش مسکن در مهرماه سال جاری  در کل کشور حدود ۱۶ هزار و ۴۰۰ قرارداد بوده است که این آمار نشان دهنده کاهش ۵۵ درصدی معاملات نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

قیمت مسکن در مسیر تنزل؛ کاهش میزان معاملات مسکن در ۷ ماه اخیر

وی گفت: کاهش میزان معاملات مسکن در ۷ ماه اخیر نشان می دهد که این بازار همچنان در رکود قرار دارد و قیمت ها در مسیر تنزل قرار دارد.

افزایش دو برابری ساخت و ساز مسکن

نکته قابل توجه این است که با کاهش ۵۰ درصدی معاملات مسکن و کاهش چشمگیر قیمت ملک، میزان ساخت و ساز در کشور حدود دو برابر افزایش یافته است

کیانپور ادامه داد: نکته قابل توجه این است که با کاهش ۵۰ درصدی معاملات مسکن و کاهش چشمگیر قیمت ملک، میزان ساخت و ساز در کشور حدود دو برابر افزایش یافته است.

قیمت مسکن بیش از گذشته کاهش خواهد یافت

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: معاملات بازار مسکن نشان می دهد که قیمت مسکن بیش از گذشته کاهش خواهد یافت، چرا که با کاهش معاملات و افزایش تولید و عرضه مسکن، قیمت ها متعادل می شود.

بازار مسکن با کاهش قیمت به صورت تدریجی رونق می گیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر می رسد که با کاهش قیمت مسکن، بازار به صورت تدریجی رونق گرفته و این مسئله هم به نفع تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان خواهد بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها