شریعتمداری

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شرکت آذرآب از شرکت‌های مهم در صنعت کشور به شمار می‌رود، گفت: دولت تمام قد تلاش می‌کند که تولید پایدار در این شرکت از سر گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ‌ فارس، ‌محمد شریعتمداری امروز عصر در گفت‌وگوی زنده با شبکه خبر در مورد مشکلات کارگری در شرکت آذرآب، ‌سازنده قطعات صنعت نفت و نیرو گفت: مالکان شرکت متعهد به پرداخت حقوق مرداد و شهریور ماه کارگران آذرآب شده‌اند.

وی افزود: مسئله بعدی تعیین تکلیف مالکیت شرکت آذرآب و یافتن مالکان اهل برای این شرکت است که سازمان خصوصی‌سازی در حال بررسی آن است و با شورای کارگری این شرکت نیز صحبت کرده‌ایم که این موضوع مورد رسیدگی قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تعیین نماینده ویژه‌ای برای شرکت آذرآب خبر داد و گفت: این نمایندگی ویژه در مذاکره با سازمان خصوصی‌سازی و بانک کشاورزی پیگیر مسئله شرکت آذرآب است و در جلساتی که با وزیر مطرح می‌شود، مشکلات شرکت مطرح می‌شود.

شریعتمداری آذرآب را شرکت ارزشمندی دانست که چشم و چراغ صنعت کشور است، در حال حاضر حدود ۴۵۰ میلیارد تومان پروژه در این شرکت وجود دارد و ۳۵۰ میلیارد تومان پروژه در شرف انعقاد قرارداد دارد و باید این پروژه‌ها اجرا شود تا تولید خدمات این شرکت به حالت پایدار برسد.

وی این امیدواری را داد که نگرانی برای کارگران فنی و خود کارخانه آذرآب نیست و دولت تمام قد ایستاده است تا مشکلات شرکت آذرآب که عمدتا مشکلات سال‌های قبل است را حل و فصل کند و شرایط ادامه حیات شرکت آذرآب را فراهم کند.

وزیر کار همچنین تاکید کرد: ما خود را در کنار کارگران کارخانه آذرآب می‌دانیم و معتقد هستیم باید مطالبات آنها از طریق قانونی پیگیری شود و در حال حاضر عدم پرداخت حقوق کارگران آذرآب مسئله مهمی است که باید پیگیری شود. عدم پرداخت حقوق به مدت دو ماه برای کارگر دغدغه مهمی است که حتما در جلسات هیات مدیره و مالکان شرکت بررسی می‌شود و مالکیت شرکت و هیات مدیره مسئول هستند و باید پاسخ دهند، ولی از طریق قانونی و نمایندگان کارگران می‌خواهیم به نتیجه برسیم.

شریعتمداری همچنین در مورد وعده بانک کشاورزی و مدیرعامل شرکت آذرآب که گفت، دغدغه کارگران که یک مسئله کوتاه‌مدت است حل می‌شود، اما امیدواریم مشکل شرکت در بلندمدت با پایداری تولید و رونق کار برطرف شود.

در این رابطه، روح اله خدا رحمی مدیر عامل بانک کشاورزی در مورد رابطه این بانک با شرکت آذر آب گفت: این شرکت از دو سال قبل در پی فعل و انفعال وثیقه‌گذاری سهام نزد بانک کشاورزی به تملک بانک درآمد.

وی تاکید کرد : آذر آب از نظر فنی مشکل ندارد، برخی افراد در صدد درست کردن مشکلات هستند و بانک کشاورزی ۲۴۰ میلیارد تومان بابت حقوق کارگران پرداخته است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها