آذراب

یک منبع آگاه خبر داد: تا نیمه مردادماه سال جاری بیش از ۲۴۰ میلیارد تومان مجموع حقوق و مطالبات کارگران آذرآب پرداخت شده است و می‌خواهیم با رونق تولید در این کارخانه مشکلات را رفع کنیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فارس، در پی اعتراضات کارگران شرکت آذرآب سازنده تجهیزات صنعتی نفت و گاز و پتروشیمی و نیرو برخی از مقامات وارد این مسأله شده و از جمله محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه خبر به صورت زنده اعلام کرد بانک کشاورزی تعهد داده که حقوق معوقه کارگران را با کمک سایر دستگاه‌ها بپردازد.

همچنین امروز احمد قلعه‌بانی رئیس هیأت مدیره شرکت آذرآب اعلام کرده است: بقیه حقوق مرداد ماه کارگران آذرآب ظرف دو روز آینده پرداخت می‌شود و حقوق شهریور آنها نیز تا دو ماه آینده پرداخت خواهد شد.

وی همچنین با تأکید بر اینکه در حال حاضر فقط ۱۵ درصد از ظرفیت کارخانه عظیم تجهیزات‌سازی آذرآب فعال است، ‌گفت: امیدواریم با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای امروز که برای داخلی‌سازی تجهیزات شرکت‌های پتروشیمی با شرکت آذرآب و ماشین‌سازی اراک منعقد شده این ظرفیت بین ۷ تا ۸ درصد تکمیل شود و رونق نسبی به این کارخانه برگردد.

در این زمینه خبرنگار فارس در گفت‌وگو با یک منبع آگاه مطلع شد ۳۱ درصد از سهام شرکت آذرآب از بهمن سال ۹۶ در قالب یک فعل و  انفعال و معامله‌ای که با شرکت کارگزاری زیرمجموعه بانک کشاورزی انجام شده بود در وثیقه آن کارگزاری قرار گرفته بود که بعداً به دلیل عدم ایفای تعهدات از سوی طرف معامله به اجبار و از روی اکراه این ۳۱ درصد سهام به شرکت کارگزاری بانک کشاورزی منتقل شد.

 رایزنی برای واگذاری سهام آذرآب از طریق بورس

این مقام آگاه گفت: مدیریت حرفه‌ای در شرکت آذرآب باید حاکم شود اما متأسفانه عده‌ای کارگران را تحریک می‌کنند که علیه مدیریت شعار دهند در حالی که مسأله باید با مدیریت و صبر حل شود.

وی افزود: در حال حاضر با بورس در حال رایزنی هستیم که ۳۱ درصد سهام آذرآب که به تملک کارگزاری بانک کشاورزی در آمده از طریق بورس واگذار شود و امروز سه‌شنبه حتی سهام این شرکت صف خرید داشته و مشکلی ندارد و سهام خوبی است، خود شرکت هم شرکت معتبری است پس نباید با برخی اقدامات نسنجیده به تنور مشکلات دمیده شود.

این مقام آگاه گفت: متأسفانه برخی از افراد که می‌خواهند برای خود رأی جمع کنند کارگران را تحریک می‌کنند که شرکت آذرآب به دولت برگردد و از طریق فشار مسائل کارگری این شرکت دوباره به دولت برگردد در حالی که شرکت آذرآب پیش از این واگذار شده و دیگر دولتی نیست.

 مشکل اصلی آذرآب رکود در صنایع نفت و گاز است

همچنین یک مقام مسئول در سازمان خصوصی‌سازی نیز گفت: طرف خریدار شرکت آذرآب همه  اقساط خود را پرداخت کرده و شرکت نیز به او واگذار شده و در حال حاضر مشکل شرکت آذرآب مشکل خصوصی‌سازی نیست و در مسائل دیگر است.

به گفته وی، عمده مشکل آذرآب نداشتن تقاضا به دلیل رکود در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و نیرو است اما در عین حال وزارتخانه‌های زیربط و مجموعه مالکیت و مدیریت شرکت آذرآب تلاش می‌کند علاوه بر تأمین حقوق و مطالبات کارگران کاری کند که رونق به تولید آذرآب برگردد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها