کتاب

چرا حقوقی‌ها می‌خرند؟ چرا می‌فروشند؟ نماد کد به کد چیست؟ چرا صف خرید تشکیل شده و صدها سوالی که همواره برای علاقه‌مندان به بازار بورس وجود دارد در این کتاب پاسخ داده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، کتاب «تابلو خوانی» تالیف عادل ریوندی و محمد شاکر در ۸۲ صفحه توسط انتشارات چالش منتشر شده است. تابلو خوانی مشاهده و تحلیل تابلوی معاملاتی سهم است و نتایج گرفته شده از تحلیل برای پیش‌بینی آینده قیمت سهم استفاده می شود.

نکنه مهم در تابلو خوانی این است که هر تصمیمی که چه معامله‌گران خرد یا حقوقی بگیرند باید از عرضه و تقاضای طبیعی بازار بگذرد، حتی اگر افرادی اطلاعات محرمانه را نیز دارند ناچارند برای خرید و فروش سهمشان ثبت سفارش بزنند و ما می‌توانیم حرکت خریدار و فروشنده را تا حدی تجزیه و تحلیل کنیم و بتوانیم به نتیجه درستی برسیم و در لحظات طلایی به بازیگردان های بزرگ بازار بپیوندیم.

کتاب فوق مجموعه ای از تکنیک ها و فنونی است که برای تابلو خوانی به آن احتیاج داریم. کتاب با تکیه بر مفاهیم ابتدایی و پایه شروع می شود و در ادامه به تکنیک هایی برای تشخیص پول هوشمند می پردازد. تاکید اصلی بر روی تشخیص ورود و خروج پول به سهم است، همه راهکارها با مثال هایی از بازار سرمایه به خوبی توضیح داده شده است. در ادامه نیز راهنمای فیلتر نویسی هم برای سهامداران نوشته شده است و چند فیلتر بسیار کاربردی برای تشخیص سهام های برتر گنجانده شده است.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۶۴۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۶۲۷ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

 آدرس کتابخانه : میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری