خبر

پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به بررسی مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت پرداخته است.

کمک دولت به بورس با تصویب معافیت مالیاتی تجدید بر ارزیابی‌ها

«فرهاد دژپسند» روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، درباره فعالیت شرکت هپکو، بیان کرد: در صدد هستیم که دولت آیین‌نامه مربوط به معافیت مالیاتی تجدید بر ارزیابی‌ها را هر چه سریعتر تصویب کند تا به رونق بیشتر بورس کمک کند. وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره کاهش شاخص بورس در هفته گذشته گفت: دیروز دوباره بخشی از این کاهش جبران شد. بورس همین شرایط را دارد و خوشبختانه مدیریت می شود.

مشاهده کل خبر

معرفی و آموزش ابزارهای معاملاتی نیازمند توسعه است

محمدرضا معتمد، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، در خصوص تاریخچه فعالیت صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه تا توسعه و رشد این صندوق ها به "سنا" گفت: در این ۱۲ سال سعی کرده ایم ضریب نفوذ صندوق ها را در میان سرمایه گذاران افزایش دهیم، اما همچنان محدودیت هایی داریم. به نظرم باید از طریق فضاهایی غیر از فضای فیزیکی مانند فضاهای مجازی آموزش و فرهنگ سازی صورت بگیرد تا این افراد از طریق استفاده از ابزارهای غیر مستقیم مانند صندوق های سرمایه گذاری و سبدهای اختصاصی که در شرکت های سبدگردان وجود دارند، وارد بازار سرمایه شوند. مدیران این شرکت های سبدگردان به درستی منابع را سرمایه گذاری کنند و مدیر با توجه میزان ریسک سرمایه گذار، تشخیص می دهد که غیر مستقیم از طریق یونیت های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری کند یا مدیریت وجوه را به عهده بگیرد.

مشاهده کل خبر

بازار سرمایه، دریچه خلق ثروت

رئیس دانشکده اقتصادی و امور اداری دانشگاه لرستان، سود حاصل از معامله در بازار سرمایه را سودی با آثار ماندگار در اقتصاد ارزیابی کرد و گفت: خلق ثروت در این بازار  می تواند کل جامعه را منتفع کند. مسعود طاهری نیا در حاشیه سمینار "بررسی قابلیت‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه" گفت: سوداگری در بازارهایی همچون ارز و سکه و طلا کمکی به تولید در کشور نمی کند و چه بسا مضر به حال اقتصاد و تولید ملی باشد . اما کسانی که سرمایه های خرد خود را در بورس می گذارند، هم سود شیرین تر و ماندگارتری عاید خود می کنند و هم در سطح کلان به اقتصاد کشور کمک کرده اند.

مشاهده کل خبر

درگاه های رسمی سدی در مقابل معاملات هیجانی

نایب رئیس هیات مدیره شرکت بورس با اشاره به استقبال سرمایه گذاران جدید از بازار سرمایه گفت: در شرایط کنونی اگر به دنبال ورود سرمایه‌گذاران تازه وارد از مسیر درست بوده و درصدد هستیم تا این افراد مقصران اصلی بحث های هیجانی  بازار نباشند،بایستی متولیان امر و سیاستگذاران بازار سرمایه  دست به کار شده و حرکت مناسبی برای آن داشته باشند. محمود رضا خواجه نصیری با بیان اینکه امروزه شبکه‌های مجازی  نقش بزرگی در وضعیت تصمیم سازی و مسائل اجتماعی جامعه ما دارند افزود: اگر در شرایط کنونی به هدایت جریان اطلاعاتی  که از سوی شبکه‌های فضای مجازی ،ابزارهای بدون مجوز و غیر علمی و همچنین غیر کارشناسی معترض هستیم باید مدنظر داشته باشیم که راه حل رفع این بحران ،مسدود کردن شبکه های مجازی نبوده  و با این نوع محدودیت ها  نمی توانیم جلوی این تاثیرگذاری را بگیریم.

مشاهده کل خبر

هنر بورس حفظ سهامداران در بازار سرمایه است

حمید مهرآور با بیان اینکه صدور کد سهامداری در چند ماه گذشته با رشد بسیار زیادی همراه بود، اما مساله مدنظر این است که سرمایه‌گذاران بیشتر بابت عرضه اولیه‌ها روانه بازار سرمایه شدند، گفت: هنر بازار سرمایه این است که بتواند این افراد را در بازار حفظ کند تا به دلیل ضرر از این بازار خارج نشوند. این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بازار طلا متاثر از بازار جهانی و نیز قیمت برابری ارزها در داخل کشور است و اکنون پیش بینی برای افزایش فلز در سطح بازار جهانی وجود ندارد، گفت: چنانچه بتوان دلار را با توجه به سیاست‌های موفقیت آمیز اتخاذ شده در همین سطح نگه داشت، قیمت طلا و ارز رشد نخواهند کرد؛ بنابراین بازار سرمایه همچنان بهترین بازار برای سرمایه گذاری است.

مشاهده کل خبر

شیفت بازار بر شرکت های بزرگ و شاخص ساز

مدیر سرمایه گذاری و بازار گردانی تأمین سرمایه امید، عبور شاخص از سقف قبلی را نیازمند تنفس بازار و اصلاح در قیمت برخی سهم ها دانست . احسان عسکری اظهار داشت: با توجه به تجربه گذشته بازار و برآوردهایی که از متغیرهای اقتصادی کشور ارایه می شود احتمال عبور از سقف قبلی قابل انتظار است ولی این موضوع نیازمند تنفس بازار و انجام اصلاح در شاخص و قیمت برخی سهام است.

مشاهده کل خبر

مزایای اجرای طرح خرید توافقی زعفران در بستر بورس کالا

معاون وزیر جهاد کشاورزی در شرایطی از اجرای دستورالعمل خرید توافقی زعفران در سال ۱۳۹۸ با همکاری بورس کالای ایران و در قالب گواهی سپرده کالایی خبر داده که این طرح در سال ۱۳۹۶ در بورس با موفقیت اجرایی شد؛ به طوری که به گفته زعفران کاران و فعالان این بازار، اجرای این طرح رضایت فعالان این حوزه را در پی داشت و همگی از تکرار این تجربه مثبت استقبال می کنند. مسعود صباغ زاده صادرکننده زعفران در خصوص تجربه اجرای طرح حمایتی خرید توافقی زعفران گفت: با اجرای این طرح در فصل پاییز سال ۱۳۹۶ قیمت زعفران در زمان برداشت به دلیل انجام خرید توافقی از سوی سازمان تعاونی روستایی بهبود یافت و اقدام سازمان تعاونی روستایی در خرید توافقی در قالب گواهی سپرده کالایی باعث شد تا به تدریج قیمت این محصول نسبت به زمان برداشت رشد خوبی داشته باشد.

مشاهده کل خبر

تعداد انبارهای پسته در بورس کالای ایران افزایش می‌یابد

سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران از افزایش تعداد انبارها در حوزه معاملات گواهی سپرده کالایی پسته خبر داد. اکبر میرزاپور با اشاره به اینکه پسته یکی از کالاهای صادراتی حوزه محصولات کشاورزی است که ارزآوری خوبی نیز در بر دارد، اظهار داشت: سابقه تولید پسته در ایران و مزیت هایی که در این زمینه وجود دارد سبب شده است که کشورمان تا مدت ها رتبه نخست تولید این محصول و در سال های اخیر رتبه دوم تولید را در اختیار داشته باشد. از آنجا که پسته پس از برداشت، فرآوری و خشک می شود، قابلیت ماندگاری در انبار را نیز خواهد داشت.

مشاهده کل خبر

بازار سهام ؛ افزایش ریسک در گروه‌های کوچک

بازار سهام در نیمه اول سال ۱۳۹۸ رشد کم‌نظیری داشته است. ارزش بازار بورس در این مدت معادل ۶۱.۷ درصد و ارزش بازار فرابورس معادل ۷۶.۸ درصد افزایش یافته است. این موضوع در حالی رخ داده که مجموع عملکرد شش ماهه بازارهای ارز و طلا منفی و برای بازار مسکن نیز رشد ۱۵ درصدی ثبت شده است. این رشد قابل ملاحظه در بازار سهام که تا حد زیادی تعدیل با شرایط تورمی شده و همراه با جبران عقب ماندگی از رشد سریع سال گذشته سایر بازارها بوده است، سبب شده تا عملکرد ۲۴ ماهه چهار کلاس اصلی دارایی‌های مالی ایرانیان در شهریورماه به یکدیگر همگرا شود.

مشاهده کل خبر

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه