تالار حافظ

بورس تهران که هفته قبل در مدار رونق قرار گرفته بود، امروز را با اصلاح ۹۳۰ واحدی شروع کرد؛ به نحوی که شاخص کل به رقم ۳۰۸ هزار و ۷۳۰ واحد رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، شاخص کل با معیار هم‌وزن ۵۳۴ واحد رشد کرد و به رقم ۸۵ هزار و ۹۶ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۲۴۹ واحد افت کرد و به رقم ۸۲ هزار و ۷۱۵ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۳۵۷ واحد رشد کرد و به رقم ۵۶ هزار و ۹۰۳ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با کاهش ۱۰۱۴ واحد به رقم ۳۵۲ هزار و ۷۴۸ واحد رسید.

شاخص بازار اول بورس با کاهش ۱۱۱۵ واحد به رقم ۲۲۴ هزار و ۳۳۷ واحد رسید. شاخص بازار دوم با افزایش ۲۶۸ واحد به رقم ۶۲۸ هزار و ۴۹ واحد رسید.

امروز نمادهای گسترش نفت و گاز پارسیان و صنایع پتروشیمی خلیج فارس در تقویت شاخص کل بیشترین اثر را داشته و نمادهای بانک ملت، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه‌گذاری امید، تاپیکو و پالایش نفت بندرعباس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

نمادهای پربیننده در بورس مربوط به بانک تجارت به قیمت هر سهم ۴۶۵ ریال، بانک ملت به قیمت ۵۶۹۶ ریال، بانک اقتصاد نوین ۳۰۷۷ ریال، بانک صادرات ۵۴۲ ریال، سایپا به قیمت ۱۹۴۹ ریال، مس باهنر ۱۷۱۶۳ ریال بودند.

به این ترتیب، در پایان اولین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، ۳ میلیارد و ۶۷ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۴ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان در ۴۹۸ هزار و ۹۳ نوبت معاملاتی، در بورس معامله شد.

 امروز همچنین در پایان معاملات در فرابورس ایران شاخص کل ۱۱ واحد کاهش یافته و به رقم ۳۹۱۶ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از ۲۲۴ هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از ۱.۱ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۹۲ هزار معامله و به ارزش ۹۰۸ میلیارد تومان دادوستد کردند.

نمادهای دماوند و کرمان بیشتری اثر تقویتی در شاخص فرابورس ایران و نمادهای مارون، میدکو، هرمز، نیروگاه جهرم و پتروشیمی زاگرس بیشتری  اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشتند.

نمادهای پربیننده نیز مربوط به ذوب آهن اصفهان، صنایع کاغذ پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس، توسعه و عمران استان کرمان، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، تولید و صادرات ریشمک و پتروشیمی قائد بصیر بوده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار