پتروشیمی

شرکت پتروشیمی شازند در صورت های مالی ۶ماهه سود محقق شده هر سهم را ۸۶۰ریال اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت پتروشیمی شازند اطلاعات و صورت های مالی ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ خود را منتشر کرد.

این شرکت با سرمایه ۸هزار و ۶۴میلیارد ریالی سود محقق شده هرسهم را ۸۶۰ریال اعلام کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹درصد افزایش یافته است.

سود عملیاتی این شرکت در دوره مورد گزارش را ۶هزار و ۵۱۶میلیارد ریال، سود خالص را ۶هزار و ۹۳۴میلیارد ریال و سود انباشته را ۹هزار و ۲۶۴میلیارد ریال اعلام شده است.

این شرکت در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرد که قصد دارد محصولات جدید را شناسایی، طراحی و تولید کند و همچنین این تولید را براساس نیاز مشتری و براساس شرایط شرکت آغاز کند.

از سوی دیگر به کنترل هزینه های قیمت تمام شده محصولات و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر بر اساس برنامه ریزی های هفتگی و ماهانه بپردازد و استفاده بیشتر از خط لوله جهت انتقال مواد اولیه مورد نیاز شرکت با توجه به افزایش هزینه حمل را در دستور کار خود قرار داده است. علاوه بر این منابع جدید جهت حرید قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز تولید با توجه به محدودیت های ناشی از تحریم را شناسایی کند.

این شرکت عمده ترین عامل نوسانات بهای تمام شده محصولات شرکت، تغییرات نرخ نفت خام و به تبع آن نرخ نفتا دانسته و همچنین نرخ تسعیر ارز مورد استفاده در تسعیر ماهیانه مواد اولیه خریداری شده بر اساس سامانه نیما نیز یکی از عوامل تأثیر گذار بر بهای تمام شده محصولات شرکت است.

«شاراک» در حال برنامه ریزی جهت اجرای طرح شرکت صنایع پتروشیمی بین الملل قشم است که این امر منوط به مشارکت سایر سهامداران در افزایش سرمایه و همچنین نهایی شدن مراحل تأمین مالی شرکت مذکور است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع