شاخص

شاخص بورس تهران امروز با کاهش ۴۲۸۴ واحدی عدد ۳۰۴ هزار ۶۷۶ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۸۵ هزار و ۳۱۶ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۲۱ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۲۱ هزار واحد را ثبت کرد. امروز آیفکس نیز عدد ۳۸۸۳ واحد را نمایش داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۳ میلیارد و ۵۴ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۳۶۳ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۳۲۰میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "وساخت"، "والبر" و "کویر" به ترتیب با ۳۸، ۳۴ و ۳۳ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "وبملت"، "شتران" و "تاپیکو" به ترتیب با ۳۱۶، ۲۱۷ و ۱۷۶واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وبملت"، "وتجارت" و "خساپا"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و بانک و صنایع شیمیایی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، تدپکیس امروز درحالی با کاهش ۴ هزار واحدی روبرو بود که بر اساس نظر کارشناسان، هیچ کدام از متغیرهای بنیادی داخلی، بازار های جهانی و روابط سیاسی در عرصه بین الملل سیگنال منفی به بورس تهران ارسال نکرده اند. دستورالعمل روز گذشته بانک مرکزی در خصوص تجدید ارزیابی دارایی بانک‌ها موضوعی بود که از دلایل روند کاهشی شاخص در معاملات امروز بورس تهران عنوان شد و این در حالی است که دستورالعمل فوق ارتباطی با شرایط بسیاری از  نمادهای بازار سرمایه ندارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار