میدکو

شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۹ ریال زیان شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته، افزایش ۳۵۰ درصدی زیان مشاهده می‌شود. این شرکت طی دوره ۶ ماهه به اسفند ۹۷، زیان هر سهم را ۲ ریال اعلام کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با سرمایه ۲۹ هزار میلیارد ریال، صورت های مالی ۶ ماهه نخست دوره مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ را به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد.

شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در دوره یاد شده، مبلغ ۲۶۲ میلیارد و ۷۷۶ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بر این اساس مبلغ ۹ ریال زیان به ازای هر سهم خود شناسایی کرد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته افزایش ۷ ریالی در شناسایی زیان داشته است.

شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه افزایش ۲۸۹ درصدی هزینه های فروش، اداری و عمومی را از دلایل اصلی افزایش ۳۵۰ درصدی زیان خالص در این دوره نسبت به دوره پیش ذکر کرده است.

با احتساب زیان انباشته ابتدای سال در نهایت مبلغ ۵۴۱ میلیارد و ۹۸۲ میلیون ریال سود انباشته پایان دوره در حسابهای این شرکت منظور شد.

"میدکو" در دوره ۶ ماهه سال مالی منتهی به اسفند ۹۷، به صورت حسابرسی شده، مبلغ ۶۶ میلیارد و ۳۰۸ میلیون ریال زیان خالص محقق کرد و بدین ترتیب مبلغ ۲ ریال زیان به ازای هر سهم خود شناسایی کرده بود.

همچنین بر اساس این گزارش، ارزش بازار شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه در دوره یاد شده، با کاهش ۷۹ میلیارد و ۸۴۹ میلیون ریال به ۴ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال رسید و بهای تمام شده این شرکت نیز با کاهش ۸۸ میلیارد و ۲۷۶ میلیون ریال، معادل یک میلیارد و ۹۸ میلیون ریال محاسبه شد.

"میدکو" تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده معادل ۸۸ میلیارد و ۲۷۶ میلیون ریال به مبلغ معادل ۱۰۶ میلیارد و ۵۳۳ میلیون ریال واگذار کرد و از این بابت مبلغ ۱۸ میلیارد و ۲۵۷ میلیون ریال سود کسب کرد.

شرکت مادر تخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه طی این دوره خریدار سهام هیچ شرکت بورسی نبود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع