همتی

همتی:‌ بانک‌ها با تشکیل گروه‌های ویژه، واحدهای نیازمند نقدینگی را شناسایی و تامین کنند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی در جلسه دوره‌ای با مدیران عامل بانک‌ها و موسسات اعتباری که صبح امروز در بانک مرکزی برگزار شد؛ با اشاره به اقدامات این بانک برای اصلاح نظام بانکی، ‌از روند بهبود عملکرد بانک‌ها در خصوص سود بانکی، تسهیلات و اجتناب از اضافه برداشت و نیز آرامش بازار پول که به همت عمده بانک‌ها محقق شده است، از تلاش مدیریت و کارکنان نظام بانکی تشکر کرد.
عبدالناصر همتی با اشاره به اینکه بانک مهمترین نهاد برای جذب پس‌اندازهای مردم است و سپرده‌گذاران عمده آن صندوق‌های بازنشستگی و بیمه‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری و امثالهم هستند، سهم سپرده‌گذاری مردمی در سپرده‌ها را بسیار قابل ملاحظه دانست و ارتقا و استحکام بانک‌ها را در راستای اقتصاد کلان کشور قلمداد کرد.
وی ضمن تشکر از اقداماتی که بانک‌ها در خروج از بنگاهداری انجام می‌دهند بر تداوم روند این واگذاری‌ها تاکید کرد.
رئیس‌کل بانک مرکزی همچنین بر اهمیت نقش بانک‌ها در تامین مالی طرح‌های بزرگ اشاره کرد و با توجه به شرایط اقتصادی کشور، ‌ اهمیت پشتیبانی از تولید را مورد تاکید قرار داد.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر رونق تولید و با توجه به نیازهای واحدهای تولیدی به سرمایه در گردش پیشنهاد کرد بانک‌ها گروه‌های ویژه‌ای زیر نظر مدیرعامل تشکیل داده و واحدهای نیازمند نقدینگی را شناسایی و تامین کنند.
موضوعات مختلفی در این جلسه از سوی مدیران عامل بانک‌ها مطرح و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های اقتصاد کلان