کتاب

هنر جنگ مجموعه ای فشرده از تاکتیک ها و تکنیک های جنگی است. نکته منحصر به فرد این کتاب رویکرد روان شناختی و مردم شناسانه «سان زو» است. در هم تنیدن استراتژی های نبرد با نگاهی به پیچیدگی های روحی و روانی انسان این نوشته را به اثری درخشان و قابل تأمل برانگیز تبدیل می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، قرن‌ها پیش از این یک ژنرال میدان دیده جنگی دیدگاه های خود را در مورد آیین نبرد در قالب رساله کوچکی جمع آوری می کند. او این رساله را به پادشاه وقت پیشکش می کند تا شاید در پیکارهای پیش روی کشور گره‌گشای مشکلات و مصایب نبرد باشد.

اثر درخشان ژنرال «سان زو» از آن تاریخ تا به حال بارها و بارها به زبان های مختلف به چاپ رسیده است. شوربختانه جنایت‌کاران بسیاری در طول تاریخ با استفاده از آرای این کتاب جنگ‌های بسیاری برافروخته اند و ویرانی های بیشماری روی دست بشر گذاشته اند. مشهور است که هیتلر، استالین، موسولینی و مائو از مشتریهای پرو پا قرص کتاب این فرمانده جنگی روزگار باستان بوده اند؛ کتاب مستطاب هنر جنگ.

کتاب «هنر جنگ در بازار بورس» تالیف سلمان امین در ۱۲۸ صفحه توسط انتشارات میلکان در سی فصل به چاپ دوم رسیده است.

نویسنده در مقدمه کتاب می نویسد: در این کتاب کوشیده ام بخشی از سخنان «سان زو» را با بعضی از مهم ترین و کاربردی ترین سرفصل های بازار سرمایه تطبیق دهم و البته شرح مختصری به آن اضافه کنم.

این کتاب اخیراً به مجموعه کتاب‌های کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از ۵۶۴۴ عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)،  ۴۶۲۷ عنوان کتاب فارسی، ۲۴۱۵ عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، ۶۴ عنوان نشریه تخصصی و ۶۴۱۶ عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل ۸۱ مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است.

 علاقه‌مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می‌توانند به سایتhttp://lib.seo.ir/faces/home.jspx مراجعه و یا با شماره تلفن های ۱۶۲-۸۴۰۸۳۱۶۱ تماس بگیرند.

آدرس کتابخانه: میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک ۲۷ ساختمان شماره ۲ سازمان بورس.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری