بازار

عدم پیشرفت در روند مذاکرات توافق تجاری بین چین و آمریکا و وضعیت هنگ‌کنگ، شاخص بازارهای جهانی را در مسیر نزولی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شاخص بازارهای جهانی در معاملات روز سه شنبه ۱۲ نوامبر تحت تاثیر اخبار مربوط به جنگ تجاری و تداوم اعتراضات داخلی در هنگ‌کنگ  قرار گرفتند.

با وجود ابراز امیدواری ویلبر راس- وزیر تجارت آمریکا- نسبت به رسیدن چین و آمریکا به فاز نخست توافق تجاری تا پایان این ماه، هنوز دیدار جدیدی بین مقامات عالی‌رتبه دو طرف برگزار نشده است و مشخص نیست که دو طرف به جمع بندی در خصوص جزئیات رسیده باشند.

از سوی دیگر اعتراضات داخلی در هنگ‌کنگ که ابتدا در اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به چین آغاز شد، بیش از پیش تشدید شده است و کری لام- رئیس اجرایی این منطقه- تظاهرکنندگان را آشوب‌طلب و اغتشاش گر خوانده است.

مت فورستر کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در موسسه " بی ان وای ملون"- گفت: بازارها دچار نوعی سردرگمی شده اند. نیاز به اطلاعات بیشتری از جزئیات و زمان بندی توافق تجاری جدید بین چین و آمریکا داریم و در حال حاضر با توجه به اطلاعات ناقص معامله می کنیم.

در وال استریت، بیش‌تر شاخص‌ها ریزشی بودند تا جایی که به جز شاخص داوجونز با رشد  ۰.۰۴  درصدی، دو شاخص دیگر پس از چهار صعود متوالی قرمز پوش شدند: شاخص  اس اند پی با ۰.۲ درصد کاهش و نزدک با کاهش ۰.۱۳ درصدی معاملات را خاتمه دادند.

در معاملات بازارهای اروپایی، شاخص‌ها عملکرد مشابهی داشتند تا جایی که شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ریزش ۰.۴۲ درصدی همراه شد و شاخص  کک فرانسه با افزایش ۰.۰۷ درصدی مواجه شد.

در این بین، شاخص داکس آلمان با کاهش ۰.۲۳ درصدی معاملات را خاتمه داد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل