حسینی

سید علی حسینی: «افزایش قیمت بنزین تاثیر خاصی روی عرضه در بورس و رینگ صادراتی ندارد.»

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایلنا، سید علی حسینی در خصوص تاثیر افزایش قیمت بنزین بر عرضه این فرآورده نفتی در بورس انرژی تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها مربوط به فروش داخلی است؛ این در حالیست که در بورس انرژی برای مصرف داخل بنزین عرضه نمی‌شود.

وی توضیح داد: فرآورده‌ای که به بورس انرژی می‌رود فقط در رینگ بین‌الملل و با هدف مقاصد صادراتی معامله می شود.

حسینی در ادامه با اشاره به وضعیت مناسب عرضه فرآورده‌ها در بورس انرژی گفت: با توجه به ظرفیت بسیار بالایی که در صنعت پالایش کشور برای تولید فرآورده‌های نفتی از جمله بنزین وجود دارد، افزایش قیمت بنزین تاثیر خاصی روی عرضه در بورس و رینگ صادراتی ندارد.

مدیر عامل بورس انرژی اظهار کرد: ظرفیت بالایی در تولید بنزین داریم، به خصوص که «ستاره خلیج فارس»، بنزین را به میزان زیاد و با کیفیت بالا تولید می‌کند.

وی با بیان اینکه مازاد مصرف بنزین کشور صادر می‌شود، گفت: بازار صادراتی چندان تابع بازار داخل نیست و به هر میزان که بازار صادراتی در سطح منطقه کشش داشته باشد فرآورده برای صادرات داریم، ضمن اینکه در موضوع صادرات بنزین فقط بحث عرضه نیست، بحث کشش تقاضا هم هست، باید تقاضا و مصرف هم در منطقه وجود داشته باشد.

حسینی یادآور شد: بر اساس برآوردهایی که داریم به هر میزان که در منطقه خریدار باشد و کشش تقاضا وجود داشته باشد، می‌توانیم فرآورده های نفتی  از جمله بنزین را صادر کنیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس انرژی