امیری

غلامرضا سلیمانی، رییس کل بیمه مرکزی و رییس شورای عالی بیمه در مراسم افتتاحیه کیش اینوکس ۲۰۱۹ اعلام کرد : حضور ۶۰درصدی صنعت بیمه در نمایشگاه نشان از آن دارد که شرکت های بیمه ای با پتانسیل تقریبا کامل در این رویداد حاضر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، غلامرضا سلیمانی امیری، رییس کل بیمه مرکزی در خصوص تبدیل اوراق بیمه ای به اوراق بهادار بیمه‌ای اظهار داشت: تبدیل اوراق بیمه ای به اوراق بهادار هدف گذاری تازه بیمه مرکزی است که از مدت ها قبل اجرایی شدن آن در دست اقدام است.

رییس کل بیمه مرکزی در ادامه با بیان این که صنعت بیمه کمک قابل توجه ای به بازارهای مالی کشور می کند، افزود: علاقه مندیم در بورس بین الملل به عنوان هیات موسس حضور داشته باشیم.

سلیمانی افزود : هر چه جامعه پیشرفته باشد، صنعت بیمه نقش مهم تری را برعهده خواهد گرفت و باید در ایران هم این اتفاق ملموس تر رخ دهد.

رییس کل بیمه مرکزی اعلام کرد : میزان رشد سرمایه گذاری در کشور و تضمین آن توسط شرکت های بیمه ای زمینه ساز اطمینان پایدار در اقتصاد می شود.

وی تصریح کرد: در گذشته شاهد بودیم که در دوره ای تنها ۴ شرکت بیمه وجود داشت اما در حال حاضر ۳۲ شرکت بیمه ای در ایران فعال هستند.

سلیمانی افزود: صنعت بیمه به بازار سرمایه کمک می کند به طوری که با جمع آوری پول های خرد و سرمایه گذاری آن در بازار سهام که مجوز ۴۰ درصدی نیز در این‌میان وجود دارد در توسعه و بازدهی این بازار سهیم بوده است‌.

رییس کل بیمه مرکزی در ادامه گفت: بهترین فرصت در جوامع پیشرفته، بیمه زندگی پس انداز است که هم اکنون ۱۱ میلیون نفر در ایران از این بیمه استفاده می کنند که باید بیشتر شود به طوری که باید از پرتفوی ۱۴.۵ درصدی به ۶۰ درصدی برسد تا به استانداردهای جهانی دست پیدا کنیم.

سلیمانی با بیان این که یکی از راه های افزایش درصد نفوذ، بیمه زندگی پس انداز است تصریح کرد ؛ صنعت بیمه در سال گذشته ۴۴۰‌هزار میلیارد دلار ریسک را پوشش داد.

نقش بازار سرمایه در رونق تولید، هدایت نقدینگی های سرگردان به سمت تولید، معرفی ابزارها و روش های نوین تامین مالی، معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور در حوزه های استراتژیک، گسترش ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه،همجوار و کشورهای دوست، توسعه سرمایه گذاری و کارآفرینی در مناطق آزاد، جذب سرمایه گذاری خارجی در ابعاد منطقه ای و جهانی و نقش صنعت بیمه در توسعه اقتصادی کشور محورهای اصلی کیش اینوکس ۲۰۱۹ است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه