کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: عمده ماشین‌آلاتی که کشاورزان استفاده می‌کنند سوخت گازوئیلی است و اگر اصلاح قیمت بنزین تاثیر اندکی هم روی قیمت تمام شده محصولات کشاورزی داشته باشد باید مدیریت کنیم روی قیمت بازار تاثیر نگذارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فارس، عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه مراسم افتتاحیه «دوره آموزش بین‌المللی مدیریت پروژه‌های اشتغال روستایی و کاهش فقر»پاسخ به سوال خبرنگاران که آیا افزایش اخیر قیمت بنزین در قیمت محصولات کشاورزی تاثیری خواهد داشت، ‌گفت: عمده ماشین‌آلاتی که کشاورزان در مراحل مختلف کاشت، ‌ داشت و برداشت از آن استفاده می‌کنند سوخت گازوئیلی دارد و امیدواریم هزینه‌ای برای کشاورزان تحمیل نشود.

وی ادامه داد: شاید برای انتقال محصولات کشاورزی به شهر که معمولاً با خودروهای بنزینی انجام می‌شود تاثیر کوچکی روی قیمت تمام شده آنها بگذارند اما باید مدیریت کنیم که اثری در تولید کشاورزان نداشته باشد و متناسب با هزینه‌ها تولیداتشان را انجام دهند.

بخشنده افزود: همانطور که مقام معظم رهبری هم فرموده‌اند که در بخش کالاها تغییر قیمت انجام نشود باید مسئولان هم تلاش کنند و کمک کنند تا فشاری بر مردم ایجاد نشود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها