نمایشگاه کار

صبح امروز ۲۸ آبان ماه اولین نمایشگاه کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با حضور رئیس دانشگاه تهران، اعضای هیات علمی دانشگاه تهران، مدیران سازمان های مختلف، معاونت وزارت کار و امور اجتماعی، معاونت پشتیبانی بورس اوراق بهادار تهران و دانشجویان و فارغ التحصیلان در محل دانشکده مدیریت آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از بورس تهران، علی علی­زاده گیاشی معاونت پشتیبانی بورس تهران درباره برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: فلسفه برگزاری نمایشگاه برای جذب نیروی متخصص مورد نیاز صنایع کار خوبی است و چنانچه برگزاری آن به نحوی مدیریت شود که به رفع نیاز­های بازار کار کمک کند و از صرف برپایی یک نمایشگاه فراتر رود بسیار ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ها و به خصوص دانشگاه تهران باید در کارآفرینی و تربیت نیروی متخصص نقش فعال را ایفا کنند به طوریکه نیروی های فارغ التحصیل برای بازار کار تربیت شده و به زبان ساده در آموزش دانشجویان به نیازهای شرکت های متقاضی این افراد توجه بیشتری شود.

معاون پشتیبانی بورس تهران به عدم تطابق دانش و کار اشاره کرد و افزود: باید بین دانشگاه و صنعت ارتباط تنگاتنگی ایجاد شود؛ همچنین دانشجویان علاوه بر آموزش ­های علمی باید برای رفع نیازهای کارفرمایان و صنایع تربیت شوند و با برنامه ریزی­ های صحیح در آموزش دانشجویان بین دانش و کار یک تطبیق منطقی به وجود آید تا شرکت ها به سرمایه گذاری به روی نیروهای فارغ التحصیل فاقد تجربه کاری تمایل بیشتری داشته باشند.

لازم به ذکر است در مراسم افتتاحیه نمایشگاه کار، دکتر نیلی رییس دانشگاه تهران، دکتر سهرابی ریاست دانشکده مدیریت و دکتر منصوری معاونت وزارت کار به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این نمایشگاه به برقراری ارتباط بین دانش آموختگان دانشگاه با بخش صنعت و خدمات تاکید شد و هدف از برگزاری این نمایشگاه ارتباط دو سویه کارجویان و کارفرمایان عنوان شد تا در فضایی رقابت حضور یابند و برای ادامه فعالیت یک تصمیم هوشمندانه اتخاذ کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها