افزایش سرمایه

شرکت‌های تولید فیبر ایران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه و ایران یاسا تایر و رابر از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه خود را دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت تولید فیبر ایران اعلام کرد که از سازمان بورس و اوراق بهادار توانست مجوز افزایش سرمایه ۳۳ درصدی را دریافت کرد.

«چفیبر» با سرمایه یک هزار و ۳۴۶ میلیارد و ۹۲۵ میلیون و ۳۰۷ هزار ریالی قصد دارد سرمایه خود را معادل ۴۵۳ میلیارد و ۷۴ میلیون و ۶۹۳ هزار ریال افزایش دهد و سرمایه خود را به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال برساند.

شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه از صدور مجوز افزایش سرمایه توسط سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد.

«وبیمه» با سرمایه ۷۵۰ میلیارد ریالی معادل یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال سرمایه خود را افزایش می دهد و آن را به ۲ هزار میلیارد ریال می رساند. این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی و سود انباشته تامین می شود و هدف آن اصلاح ساختار مالی و ایجاد تنوع در پرتفوی سهام شرکت است.

همچنین مجمع عمومی فوق‌العاده می‌تواند با انجام افزایش سرمایه از مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال (مبلغ ۳ هزارمیلیارد ریال) از محل مطالبات حال‌شدۀ سهامداران و آوردة نقدی به منظور افزایش سرمایه‌گذاری (ایجاد تنوع در پرتفوی سهام شرکت) موافقت و اختیار عملی کردن آن را به مدت ۲ سال به هیات‌مدیره تفویض کند تا هیات‌مدیره شرکت پس از اخذ مجوز از سازمان نسبت به عملی نمودن آن اقدام کند.

افزایش سرمایه شرکت ایران یاسا تایر و رابر به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار رسید. «پاسا» با سرمایه ۶۰۰ میلیارد ریالی قصد دارد سرمایه خود را معادل ۳۰۰ میلیارد ریال افزایش می دهد و سرمایه خود را به ۹۰۰ میلیارد ریال می رساند. این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران تامین می شود و هدف از این اقدام اجرای طرح توسعه تایرهای نسل دوم است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع