بورس تهران

روز گذشته، چهارمین جلسه مشترک با مدیران عامل شرکت‌های تامین سرمایه و صندوق های سرمایه گذاری با حضورمدیرعامل بورس تهران، نایب رئیس هیئت مدیره، معاونین و مدیران بورس اوراق بهادار تهران و با حضور مدیران نظارت بر نهادهای مالی و نظارت بر بازار سازمان بورس و اوراق بهادار در محل بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی بورس تهران، در این جلسه دکتر علی صحرائی مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران ضمن حمایت از صندوق های سرمایه گذاری و اعطاء امتیازات تشویقی از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار؛ بر فعالیت و توجه صندوق های سرمایه‌گذاری بر روی ابزارهای مختلف به ویژه فروش تعهدی، اوراق اختیار معامله و قراردادهای آتی مشارکت تاکید کرد.

در این جلسه مدیر عامل بورس تهران بر تسریع در اخذ مجوز بازار گردانی تاکید و خاطرنشان کرد: به منظور کاهش زمان و بروکراسی فرایند های اداری اعطای مجوزهای لازم به نهادهای فعال در بازار سرمایه، نظیر صندوق های سرمایه گذاری بازار گردانی و در راستای کمک به فرایند های صندوق های بازار گردانی اصلاح دستور العمل های مربوطه در جریان می باشد.

سخنگوی بورس تهران در ادامه این جلسه پیشنهاد تشکیل کمیته ای از مدیران صندوق های سرمایه گذاری و معاون بازار بورس تهران را مطرح کرد و اظهار داشت: این کمیته برای بررسی مشکلات صندوق ها و مقررات زدایی و تسهیل فرایندهای اعطای مجوز تشکیل شود.

همچنین در این جلسه بر لزوم افزایش سطح آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه ابزارهای بازار سهام و تنوع بخشی به پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری، تشکیل کمیته های تخصصی و نقش آفرینی بیشتر صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین سرمایه در توسعه بازار و بازار سازی و بازار گردانی به منظور ایجاد ثبات در بازار سرمایه تاکید گردید.

گفتنی است در این جلسه نکات و مسائل متعددی در خصوص فعالیت صندوق سرمایه گذاری و محدودیت های موجود در قوانین و مقررات و رویه های جاری اعطاء مجوزها مطرح شد که مدیران نظارت بر بورس ها و نظارت بر نهادهای مالی سازمان به آنها پاسخ دادند.

لازم به ذکر است این جلسه که به منظور مشارکت فعال و هم اندیشی در خصوص مسائل و مشکلات مربوط به فعالیت های صندوق های سرمایه گذاری و تمرکز بر نقش و سهم قابل ملاحظه صندوق های مذکور از معاملات اوراق بهادار تشکیل شده بود، موضوعات متنوعی از طرف فعالان و مدیران عامل شرکت های حاضر در جلسه مطرح شد و پیشنهادهایی دررابطه با لزوم فرهنگ سازی و آموزش سهامداران جهت سهامداری بلند مدت و سرمایه گذاری در ابزارهای مالی، سرعت بخشی در روند اعطای مجوزهای صادره مورد نیاز صندوق های سرمایه گذاری، رفع محدودیت های قوانین و مقررات جهت حمایت از فعالیت گسترده صندوق ها در بازار و تسهیل فرآیند اعطای مجوزبازارگردانی صندوق های سرمایه گذاری مطرح شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =
test