اقابزرگی

مدیرعامل کارگزاری بانک دی گفت: شایعات در بازار سرمایه همیشه مطرح بوده و هر روز در اثر رخدادهای مختلف اقتصادی و سیاسی ممکن است داغ‌تر هم بشود؛ لذا سهامداران باید به این نکته توجه کنند که بورس بازاری است که ریسک دارد و  نباید تصمیمات خود را بر اساس شایعات یا اظهار نظر دلالان انجام دهند.

فردین آقابزرگی در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، درخصوص مهم ترین مولفه های تاثیرگذار در معاملات بورس گفت: در سال جاری بازار سرمایه از فراز و نشیب هایی مانند سیاست بین الملل، اقتصاد جهانی و فضای تحریم عبور کرد و شاید این چند روز تنها با موضوع اصلاح نرخ بنزین و فرآورده های نفتی مواجه باشد.

وی ادامه داد: در  اکثر کشورها قیمت حامل های انرژی همسو با نرخ جهانی نفت تعیین می شود و  با آن تناسب دارد؛  اما اصلاح قیمت بنزین در کشور ما به درستی و در بازه های زمانی مناسب اجرا نمی شود و در نهایت دولت به جای اجرای تدریجی ناگزیر به اصلاح آنی می شود. در این شرایط این امکان وجود دارد که سیاست جدید تا حدودی تورم ایجاد کند که البته همین عامل به رشد شاخص کمک می کند.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: درست است که افزایش نرخ بنزین برای صنایع مختلف از جمله حمل و نقل محدودیت ایجاد می کند اما برای اهالی بازار سرمایه این موضوع یک فرصت است و همین امر شیب ملایم صعودی شاخص را حفظ می کند.

آقا بزرگی با بیان اینکه در شرایط فعلی جذابیت معاملاتی و کسب سود منطقی از وجوه تمایز بورس نسبت به دیگر بازارها است، افزود: نوسان نرخ دلار و رشد بی اندازه آن طی چند سال اخیر نشان داد که بهتر است میزان نقدینگی موجود در کشور به سمت بازارهای جذاب و البته سودمند حرکت کند و  از آنجا که بار دیگر رکود در برخی بازارها حاکم شده، به عقیده بنده باز هم بورس بازار مناسبی برای سرمایه گذاری و حفظ ارزش پول است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه عبور معامله‌گران از ریسک های موجود در تالار معاملات هم گفت: شایعات در بازار سرمایه همیشه مطرح بوده و هر روز در اثر رخدادهای مختلف اقتصادی و سیاسی ممکن است داغ‌تر هم بشود؛ لذا سهامداران باید به این نکته توجه کنند که بورس بازاری است که ریسک دارد و  نباید تصمیمات خود را بر اساس شایعات یا اظهار نظر دلالان انجام دهند.

آقابزرگی بیان کرد: سهامداران حرفه ای که سواد مالی بالایی دارند قطعا با تکیه بر دانش خود سهم های مختلف را بررسی می کنند اما سهامداران نو پا و تازه وارد باید  از صندوق های سرمایه گذاری یا مشاورین سرمایه گذاری ها کمک بگیرند و معامله ای معقول داشته باشند. به بیان دیگر باید گفت تنها با اتکا به اطلاعات کارشناسی و تحلیل صحیح است که می توان سرمایه گذاری بلند مدت یا کوتاه مدت موفق انجام داد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه