.

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار، از عرضه اوراق ودیعه در ماه های پایانی سال جاری خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، حجت الاسلام دکتر غلامرضا مصباحی مقدم در پنجمین همایش مالی اسلامی اظهار داشت: اوراقی که اخیرا در شورای فقهی بانک مرکزی تصویب شده اوراق ودیعه است که تا پایان سال عرضه می‌شود. ساز و کار این اوراق آن است که مردم نقدینگی خود را نزد بانک مرکزی به امانت می گذارند و بانک مرکزی باید این امانت را هم به جهت فیزیکی و هم به لحاظ ارزش در شرایط تورمی حفظ کند.

وی افزود: امروز تمام جریان مالی در بازار سرمایه کشور فاقد شبهه است و هر کجا کوچکترین شبهه ای در این بازار پیش آید ، بلافاصله برای بررسی مجدد متوقف خواهد شد.

مصباحی مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  ادامه داد: کمیته فقهی سازمان بورس سیزدهمین سال از عمر خود را می‌گذراند و امروز  ابزارهای مالی اسلامی به صورت گسترده در بازار سرمایه ما به کار گرفته می‌شود که یکی از آن‌ها اسناد خزانه اسلامی است.

رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: دولت از این اسناد برای تامین مالی خود استفاده می‌کند و امسال رقم بزرگی از بودجه عمومی دولت به اسناد خزانه اسلامی متکی است.

 وی در پایان خاطرنشان کرد: از تجربه کمیته فقهی سازمان بورس برای تشکیل شورای فقهی بانک مرکزی نیز استفاده کردیم و سال گذشته این شورا که رکن مهمی از ارکان بانک مرکزی بوده و مصوبات آن لازم‌الاجراست، به طور رسمی آغاز به کار کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه