تالار حافظ

شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۶۱۹ واحدی عدد ۳۲۰ هزار و ۸۱۴ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۹۷ هزار و ۴۷۵ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۳۰ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۶۵ هزار واحد را نمایش داد. امروز آیفکس نیز از ۴۱۱۶ را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۲ میلیارد و ۸۳۳ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۴۰۴ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۱۵۳۸میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "رمپنا"، "فولاد" و "شخارک" به ترتیب با ۱۹۵، ۱۶۷ و ۱۵۳واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "همراه"، "اخابر" و "مبین" به ترتیب با ۱۴۷، ۱۰۰ و ۶۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وتجارت"، "وبملت" و "فاراک"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، مواد دارویی برترین گروه صنعت بود و خودرو و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، عملکرد مثبت ماهانه شرکت ها و انتشار گزارش های مالی مهمترین عامل رشد شاخص طی چند روز گذشته محسوب می شود. به گفته کارشناسان بورسی کشور، در حال حاضر عامل منفی اثر گذار بر بازار سهام قابل مشاهده نیست و به نظر می رسد شاخص به روند صعودی خود ادامه دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test