تالار حافظ

شرکت سرمایه گذاری بوعلی در ۹ماه مالی توانست پرتفوی بورسی خود را ۲هزار و ۵۵۶میلیارد و ۸۷۵میلیون ریال بزرگتر کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت سرمایه گذاری بوعلی در اطلاعات و صورت های مالی ۹ماهه منتهی به ۳۰آذر۱۳۹۸ با سرمایه یک هزار و ۶۰۰میلیارد ریالی سود محقق شده هر سهم را ۵۸۲ریال اعلام کرد.

این شرکت در گزارش تازه منتشر شده خود سود عملیاتی را ۹۲۰میلیارد ریال، سود خالص را ۹۳۰میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را یک هزار و ۴۶۵میلیارد ریال اعلام کرده است.

"وبوعلی" در ۹ماه فعالیت توانسته پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس را ۲هزار و ۵۵۶میلیارد و ۸۷۵میلیون ریال افزایش دهد. این شرکت در صورت وضعیت پرتفوی بورسی اعلام کرده که بهای تمام شده با رشد ۴۹۴میلیارد و ۱۵۰میلیون ریال به ۲هزار و ۵۹۴میلیارد و ۵۲۵میلیون ریال رسید. همچنین ارزش بازار آن با افزایش ۲هزار و ۴۷۳میلیارد و ۷۳۱میلیون ریالی به مبلغ ۵هزار و ۱۵۱میلیارد و ۴۰۰میلیون ریال بالغ شده است.

سهام واگذار شده این شرکت در دوره مالی ۹ماهه، یک هزار و ۴۵۰میلیارد ریال بوده که سود این واگذاری به ۵۴۰میلیاردو ۴۱۳میلیون ریال رسید. علاوه بر این در این دوره ،سهام خریداری شده در بورس این شرکت یک هزار و ۳۰میلیارد ریال بوده است.

"وبوعلی" در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی خود در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرد: بررسی مستمر و جامع عملکرد و وضعیت شرکت های سرمایه پذیر از طریق انجام تحلیل های بنیادی، اخذ مشاوره های تخصصی و حضور موثر در مجامع جهت اخذ اطلاعات مورد نیاز - اصلاح پرتفوی سرمایه گذاری بورسی با هدف تطبیق هرچه بیشتر ساختار سبد سرمایه گذاری های بورسی با سیاست های ابلاغی هیأت مدیره در خصوص کاهش اختلاف وزن صنایع منتخب مورد سرمایه گذاری با وزن آنها در شاخص کل را در برنامه دارد. همچنین این شرکت قصد دارد وارد سرمایه گذاری در حوزه طلا (گواهی سپرده کالایی سکه و صندوق های سرمایه گذاری متناظر) شود. علاوه بر این، عدم سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در سال جاری ، بررسی و ارزیابی پیشنهادهای سرمایه گذاری جذاب در بازار اولیه و سرمایه گذاری در پیشنهادهای اقتصادی و سودآور در صورت تطبیق با استراتژی های شرکت از دیگر سیاست های "وبوعلی" است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع