بازارهای جهانی

ادامه دار بودن مذاکرات صلح تجاری آمریکا و چین، موجب رونق شاخص های آسیایی در آخرین روز معاملاتی هفته شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازارهای آسیایی در آخرین روز معالاتی هفته با روند افزایشی همراه شدند و روزهای منفی گذشته را جبران کردند.

بر اساس این گزارش، دیروز رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی بیان داشت: مذاکرات صلح تجاری با چین در حال "پیش روی در مسیری درست" است .

این اظهارات، موجب شد شاخص های آسیایی در آخرین روز معاملاتی هفته با روند افزایشی همراه شوند و شاخص آسیا پاسفیک با رشد ۰.۴ درصدی معاملات را ادامه داد.

از سوی دیگر، نشست سران اوپک به منظور تصمیم گیری در خصوص میزان تولیدات نفتی برگزار شد و نتیجه بر این شد که تولیدات نفتی در کشورهای بزرگ با محدودیت های جدید همراه شود.

به این ترتیب، در بازارهای اروپایی، شاخص یورواستاکس باافزایش ۰.۲ درصدی رو به رو شد . در بازارهای آسیایی نیز، شاخص نیکی ژاپن رشد ۰.۲ درصدی داشت و شاخص اس اند پی استرالیا هم ۰.۴ درصد افزایش یافت.

شاخص کاسپی در کره جنوبی روند مثبت ۰.۹ درصدی را از آن خود کرد در حالی که شاخص اصلی بورس هنگ کنگ ۰.۷ درصد مثبت شد.

یاسائو ساکوما، مدیر تحلیل گری شرکت سرمایه گذاری لیبرا در این خصوص اظهار داشت: بسیاری از بازیگران بازار، سیاست "منتظر بمان و تماشا کن" را در پیش گرفته اند و هیچ معامله ای را انجام نمی دهند تا پس از گذر از دوران ابهام بتوانند افق سرمایه گذاری مشخصی را ترسیم کنند.

اما در بازارهای کالایی نیز ، نشست اوپک موجب کاهش قیمت نفت برنت شده است و این کالا را با افت قیمت ۰.۴ درصدی همراه کرده است. خبرنگاران اعلام کردند که نشست خبری اوپک لغو شده است و بازار نفت اندکی به این قضیه مشکوک است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل