موبایل بازار

بازارهای آسیایی در معاملات امروز با یک سرازیری ملایم نزولی معاملات را آغاز کردند در حالی که بازارها در انتظار آخرین مهلت باقی مانده برای شروع دومین دوره مذاکرات آمریکا و چین هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، آخرین مهلت برای شروع دوباره مذاکرات میان آمریکا و چین ۱۵ دسامبر(۲۴ آذرماه) است و بازارها در انتظار عاقبت جنگ تعرفه ای هستند.

بر این اساس، شاخص آتی یورواستاکس با افت ۰.۳ درصدی همراه شد و شاخص آتی داکس آلمان روند منفی ۰.۱ درصدی را از آن خود کرد.شاخص آتی فوتسی لندن هم با شد ۰.۱ درصدی همراه شد .

این در حالی است که، لغزش بازار به دلیل نزدیکی به مهلت پایانی نشست جنگ تعرفه ای، با اظهارات وزیر امور کشاورزی آمریکا تشدیده شده است.

سونی پردو، وزیر کشاورزی آمریکا درجدیدترین اظهارات خود بیان داشت: زمانی که ترامپ هیچ تعرفه ای را بر واردات محصولات چینی وضع نکرد، در انتظار حرکتی مثبت از سوی چین بود تا تمامی تعرفه ها را لغو کند اما این حرکت اتفاق نیفتاد.

اما تنها نشست تعرفه ای عامل نگرانی بازارهای جهانی نیست بلکه، انتخابات انگلستان و نشست فدرال رزرو آمریکا در هفته جاری نیز از ابهاماتی است که بر بازارهای سهام جهانی سایه انداخته است.

فرانک بنزیمرا، مدیر استراتژی بازار در بانک سوسیته جنرال در این خصوص اظهار داشت: سرمایه گذاران در سال جاری بر تمام ریسک های موجود در خصوص برگزیت و جنگ تعرفه ای حساس شده اند.

اما در بازارهای آسیایی، شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با افت ۰.۱ درصدی همراه بود در حالی که شاخص شانگهای چین روند منفی ۰.۰۸ درصدی را از آن خود کرد.

بازار استرالیا با افت ۰.۳ درصدی شاخص اصلی رو به رو شد و شاخص نیکی ژاپن هم ۰.۰۸ درصد منفی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل