.

سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت گروه توسعه اقتصادی پایندگان (سهامی خاص) را به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه ( سنا) به نقل از روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد ۱,۲۷۴,۶۹۷,۲۵۹ سهم شرکت فولاد خوزستان (سهامی عام) با قیمت هر سهم ۷,۸۴۵ ریال است که توسط نهاد واسط از شرکت گروه توسعه اقتصادی پایندگان خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۸ درصد است که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی فروردین سوم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن در صورت اخذ مجوز انتشار از سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

ضامن این اوراق بانک ملت است. شرکت تامین سرمایه بانک ملت، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند و صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کاریزما تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارند. همچنین، بازارگردانی این اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک ملت و صندوق اختصاصی بازارگردانی اکسیر سودا  است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه