بازار

بازارهای آسیایی آخرین روز معاملاتی هفته را در پی برطرف شدن ابهامات ناشی از جنگ تعرفه ای و انتخابات بریتانیا ، با روند افزایشی سپری کردند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، نتایج انتخابات پارلمانی بریتانیا از پیروزی قاطع حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون حکایت دارد.

بوریس جانسون در اظهار نظری پس از اعلام نتایج اولیه گفت: نتیجه انتخابات به معنی تحقق برگزیت است.  در مقابل، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر که موجب بزرگ ترین شکست انتخاباتی حزب کارگر در ۸۴ سال گذشته شده است اعلام کرد، که از رهبری این حزب کناره گیری می کند.

اما در سوی دیگر، مذاکرات چین و آمریکا در خصوص توافق تجاری به نکات مثبتی رسیده است. بر اساس گزارش رویترز، آمریکا موافقت کرده است که برخی از تعرفه ها را بر واردات محصولات چینی تعلیق کند و دیگر تعرفه ها را نیز در نخستین فاز، به تاخیر بی اندازد.

چین هم موافقت کرده است تا در حدود ۵۰ میلیارد دلار از محصولات کشاورزی آمریکا را در سال ۲۰۲۰ میلادی خریداری کند.

نوریهیرو فوجیتو، مدیر سرمایه گذاری در شرکت خدمات کارگزاری میتسوبیشی در این خصوص بیان داشت: اگر آمریکا تعرفه های وارداتی بر محصولات چینی را لغو کند بنابراین می توان برای یک توافق همه جانبه آمادگی داشت.

به این ترتیب شاخص ها نیز با برطرف شدن ابهامات در مسیر صعودی قرار گرفتند.

در بازار آسیا، نیکی ژاپن با رشد ۲.۴ درصدی روبه رو شد و شاخص شانگهای هم ۱.۴ درصد مثبت شد. شاخص آسیا پاسفیک به غیر از ژاپن با رشد ۱.۵ درصدی مواجه شد در حالی که شاخص آتی اس اند پی در آمریکا رشد ۰.۴ درصدی را به ثبت رساند.

شاخص آتی یورواستاکس رشد ۰.۹ درصدی را از آن خود کرد و فوتسی لندن هم با روند رو به رشد ۰.۲ درصدی معاملات آتی مواجه شد

اما بیشترین روند صعودی به بازار آمریکا اختصاص داشت به طوری که وال استریت با شنیدن خبرهای خوش توافق تعرفه ای، رشد شاخص ها را نظاره گر شد.

در این بازار، شاخص داوجونز رشد ۰.۷ درصدی را در معاملات پنجشنبه به ثبت رساند و اس اند پی توانست ۰.۸ درصد در روز گذشته مثبت شود در حالی که نزدک هم ۰.۷ درصد افزایش یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل