نفت

قیمت نفت در معاملات آخرین روز هفته با روند افزایشی همراه شد در حالی که اخبار خوش توافق اولیه تجاری میان آمریکا و چین کمی بازارهای جهانی را نسبت به بهود اوضاع اقتصادی امیدوار تر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت خام برای تحویل در سه ماه آتی با رشد قیمت همراه شد و قمیت نفت وست تگزاس نیز برای تحویل فوری با رشد نسبی، مقاومت ۶۰ دلاری را پشت سر گذاشت.

در بازار وال استریت، شاخص های معاملاتی پس از این که در معاملات پنجشنبه با روند صعودی همراه شدند توانستند در معاملات جمعه نیز افزایش چشمگیری را به ثبت برسانند.

به این ترتیب، تصمیم ترامپ برای توافق اولیه با چین و ملغی کردن اعمال تعرفه بر واردات کالاهای چینی به این کشور موجب بهبود و تسهیل روند اقتصادی در هر دو کشور شد و قیمت نفت را نیز در مدار صعودی قرار داد.

این در حالی است که، شاخص قیمت نفت برنت برای اولین بار طی ۳ ماه اخیر به بالای ۶۵ دلار رسیده که مرتبط با توافق تجاری بین چین و آمریکا است .

در معاملات روز جمعه، قیمت نفت وست تگزاس با رشد ۸۹ سنتی به هر بشکه ۶۰ دلار و ۷ سنت رسید و قیمت نفت برنت دریای شمال با افزایش ۱.۶ درصدی هر بشکه ۶۵ دلار و ۲۲ سنت داد و ستد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل