شاخص

شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۳۹۰۵ واحدی عدد ۳۴۳ هزار و ۲۹۱ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۱۰۷ هزار و ۱۸۳ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۴۶ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۷۱۱ هزار واحد را نمایش داد. امروز آیفکس نیز ۴۴۴۹ واحد را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، امروز با دست به دست شدن ۵ میلیارد و ۲۴۹ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۵۲۶ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۵۷۷ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای "فملی"، "تاپیکو" و "فارس" به ترتیب با ۴۴۰، ۲۹۲ و ۲۱۰ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای "اخابر"، "همراه" و "ستران" به ترتیب با ۸۳، ۴۵ و ۳۸ واحد کاهش، بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند. همچنین امروز "وبملت"، "وتجارت" و "ونوین"  پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند. از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، فلزات اساسی برترین گروه صنعت بود و صنایع شیمایی و خودرو به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گزارش سنا، شاخص بورس تهران امروز با ورد به کانال ۳۴۳ هزار واحدی در حالی به رکورد جدیدی دست یافت که به گفته کارشناسان بازار سرمایه سیگنال های بین المللی به ویژه کاهش تنش های اقتصادی چین و آمریکا، قیمت های جهانی و بودجه سال ۹۹ عواملی است که موج جدید صعود شاخص را رقم زده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار

test