ماهاتیر

نخست وزیر مالزی گفت: تحریم‌های آمریکا ضد ایران نقض منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر ، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی در نشست دوحه تأکید کرد کشورش از تحریم‌های آمریکا علیه ایران حمایت نمی‌کند.

ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی در سخنرانی خود در نوزدهمین نشست گفتگوهای دوحه گفت: نشست سازنده‌ای با امیر قطر داشتیم. نشست امسال ثابت می‌کند قطر در مسیر درست قرار دارد. ما در مالزی به دنبال ورود به جبهه بندی‌ها نیستیم بلکه ما در مالزی به شراکت نیاز داریم. باید اعتراف کنیم که در جهان امروز، انزوا طلبی غیرممکن شده است. جهان امروز با نگرانی بزرگی روبروست که مربوط به رشد پایدار اقتصادی است. مالزی درباره وضع اقتصاد جهانی به ویژه تقویت شدن رویکردهای راستگرا، به شدت احساس نگرانی می‌کند.

ماهاتیر محمد افزود: کشورهایی که رؤیای سلطه بر جهان را دارند، جز بی ثباتی و تنش چیز دیگری در جهان ایجاد نمی‌کنند. به اعمال تحریم بر کشورها برای وادار کردن آن‌ها به پذیرفتن بعضی ایدئولوژی‌ها و تغییر دولت‌ها باور نداریم و در قوانین بین المللی هم چیزی وجود ندارد که این گونه خط مشی را تایید کند. جنگ تجاری مانند دیگر جنگ ها، تصمیمی است که زورگوها می‌گیرند و مردم فقیر متحمل بیشترین آسیب از آن می‌شوند.

نخست وزیر مالزی گفت: مالزی از تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران حمایت نمی‌کند و فقط سازمان ملل است که حق اعمال تحریم را دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های چندرسانه‌ای