خودرو

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تامین نقدینگی موردنیاز قطعه سازان ظرف دو هفته آینده و تصویب آن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ولی ملکی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان وی، مدیران عامل خودروسازی‌ها، مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی، مدیران عامل بانک های سپه، ملی، تجارت و صادارت، قطعه سازان و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در این جلسه اشاره کرد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود نقدینگی یکی از مشکلات اصلی صنایع است، افزود: نبود نقدینگی کافی در خودروسازی به معضل بزرگی تبدیل شده زیرا در اثر نبود منابع مالی، خودروسازان نتوانستند مطالبات قطعه سازان را تسویه کنند که در پی آن قطعه سازان نیز توان تولید قطعه را نداشته و حجم تولید خودرو کاسته شد.

وی اظهار کرد: در پی کاهش تولید خودروسازان، از یک سو عمل به تعهدات با تاخیر انجام می گیرد و از سوی دیگر به دلیل اُفت عرضه خودرو به بازار، گرانی چارچرخ ها رقم می خورد که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و افزایش تقاضا این کمبودِ عرضه، مشهود بوده و بحران ایجاد می شود.

تعدیل ۱۵۰ هزار نفر از قطعه سازان

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه قطعه سازان بیش از ۱۵۰ هزار نفر از نیروهای خود را تعدیل کردند، اضافه کرد: ۲۵۰ هزار نفر از نیروهای آنها نیز در آستانه تعدیل هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای خروج از بحران و جلوگیری از بیکاری کارگران قطعه سازی تامین نقدینگی موردنیاز خودروسازان از الزامات محسوب می شود، ادامه داد: در نشست کمیسیون کمیسیون صنایع و معادن مقرر شد ظرف دو هفته آینده نسبت به تامین نقدینگی موردنیاز قطعه سازان اقدام عاجل صورت گرفته و تامین این اعتبار در شورای پول و اعتبار تصویب شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها