نفت

شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی جی پی مورگان پیش بینی کرد با تشدید کاهش تولید اوپک و متحدانش و رشد قوی‌تر اقتصادی در بازارهای نوظهور، عرضه و تقاضا در ۲۰۲۰ متعادل خواهد بود و میانگین قیمت نفت ۶۴.۵ دلار در هر بشکه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از رویترز، شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی جی پی مورگان دورنمای قیمت نفت را  در ۲۰۲۰ افزایش داد و پیش بینی کرد با تشدید کاهش تولید اوپک و متحدانش و رشد قوی‌تر اقتصادی در بازارهای نوظهور، عرضه و تقاضا متعادل خواهد بود.

 این بانک سرمایه گذاری قیمت شاخص نفت برنت را ۶۴.۵ دلار در هر بشکه در ۲۰۲۰ پیش بینی می کند در حالی که قبلاً آن را ۵۹ دلار اعلام کرده بود. ولی انتظار دارد قیمت نفت در ۲۰۲۱ تا ۶۱.۵ دلار کاهش یابد.

جی پی مورگان اعلام کرد انتظار می رود قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت ۶۰ دلار در هر بشکه در ۲۰۲۰ و ۵۷.۵ دلار در ۲۰۲۱ باشد.

پایان بی ثباتی ناشی از انتخابات در انگلیس و آتش بس تجاری چین و آمریکا به همراه از بین رفتن مشکلات در برخی ازاقتصادهای بازارهای نوظهور بزرگتر باعث بهبود دورنمای رشد اقتصاد جهان برای سال آینده میلادی شده است.

این بانک اعلام کرد:بر خلاف پیش بینی که در سپتامبر داشتیم و گفتیم میانگین مازاد عرضه نفت به بازار در ۲۰۲۰ ، ۰.۶ میلیون بشکه در روز خواهد بود، حالا تخمین می‌زنیم بازار ۰.۲ میلیون بشکه در روز کسری عرضه داشته باشد.

جی پی مورگان همچنان انتظار دارد رشد تقاضای نفت جهان یک میلیون بشکه در روز باشد. روسیه، اوپک و سایر تولیدکنندگان طی ائتلافی موسوم به اوپک+ توافق کرده‌اند ۵۰۰ هزار بشکه دیگر در روز از تولید خود در سه ماهه اول ۲۰۲۰ کم کنند.

 امید به یک قرارداد تجاری تمام عیار بین آمریکا و چین که تقاضای نفت جهان را در بزرگترین اقتصادهای دنیا افزایش می دهد، باعث شد قیمت نفت در روز سه شنبه در بالاترین حد سه ماهه قرار بگیرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل