بازار

بازار وال استریت در معاملات روز جمعه با افزایش چمشگیر شاخص اس اند پی مواجه شد و رکورد ماه سپتامبر خود را پشت سر گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، انتشار آمار اقتصادی در آمریکا و افزایش مصرف خانوار در این کشور و خوش بینی سرمایه گذاران نسبت به بهبود اوضاع تجاری آمریکا، بازار وال استریت را در آخرین روز معاملاتی، با رشد قابل ملاحظه ای همراه کرد.

بر اساس این گزارش، دونالد ترامپ پس از مذاکره با نخست وزیر چین، نسبت به بهود روابط با کره شمالی و هنگ کنگ نیز ابراز امیدواری کرد و از به بهبود روابط آمریکا با دیگر کشورها خبر داد .

به این ترتیب، شاخص اس اند پی در پی افزایش چشمگیر، به هفتمین روز رشد متوالی رسید و توانست رکورد ماه اکتبر خود را پشت سر بگذارد در حالی که شاخص نزدک نیز به هشتمین روز رشد متوالی رسید.

والتر تاد، مدیر سرمایه گذاری موسسه سرمایه گذاری گرین وود در این خصوص اظهار داشت: به نظر می رسد اوضاع اقتصادی در مسیر شفافیت قرار دارد و خبرهای بد تا پایان سال میلادی رو به اتمام است .

این در حالی اس که، شاخص داوجونز در آخرین روز معاملاتی هفته با رشد ۰.۲ درصدی همراه شد و شاخص اس اند پی توانست با رشد ۰.۴ درصدی معاملات را خاتمه دهد .در این بین شاخص نزدک نیز ۰.۴ درصد افزایش یافت .

اما در این بازار مثبت، شاخص تولیدات ورزشی نایکی با کاهش ۱.۲ درصدی همراه شد در حالی که نایکی به عنوان بزرگترین تولیدکننده پوشاک ورزشی، با انتشار گزارشی، کاهش میزان پیش بینی رشد و  افت میزان درآمد خود را اعلام کرد.

اما در بازارهای آسیایی شاخص نیکی با کاهش ۰.۲ درصدی همراه شد و شاخص بورس هنگ کنگ افزایش ۰.۲ درصدی را از آن خود کرد.

شاخص کاسپی کره جنوبی توانست با رشد ۰.۳ درصدی معاملات آخر هفته را به اتمام برساند در حالی که شاخص  شانگهای چین نیز افت ۰.۴ درصدی داشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل