نفت

کاهش تنش های تجاری بین آمریکا و چین و آغاز فصلی جدیدی از روابط تجاری میان این دو کشور از یک طرف و چشم انداز افزایش تقاضا برای نفت از سوی دیگر، موجب شد قیمت این کالا در آخرین روز معاملاتی با افزایش همراه شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، در آخرین روز معاملاتی در بازارهای جهانی، قیمت هر بشکه نفت برنت با ۵ سنت معادل ۰.۰۸ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۵۹ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس آمریکا هم امروز با ۸ سنت معادل ۰.۱۳ درصد کاهش به ۶۱ دلار و ۱۰ سنت رسید.

این در حالی است که، چین دیروز فهرستی از معافیت های تعرفه ای جهت واردات ۶ فرآورده نفتی و شیمیایی از آمریکا را اعلام کرد.

در همین حال و همزمان با توافق اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید و بهبود چشم انداز اقتصاد جهانی، بانک های جی پی مورگان و گلدمن ساکس نیز پیش بینی خود از قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ را افزایش دادند.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه در اوایل ماه دسامبر توافق کردند که از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی نیم میلیون بشکه دیگر از تولید نفت خود بکاهند و میزان کاهش تولید روزانه نفت خود را به ۱.۷ میلیون بشکه برسانند.

علاوه بر پیشرفت در مذاکرات تجاری، کاهش ذخایر نفت خام آمریکا نیز عامل دیگری بود که موجب شد قیمت نفت در نزدیکی بالاترین رقم ۳ ماه گذشته باقی بماند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل