حمیدرضا فولادگر

رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس بر ضرورت استفاده بخش تولید از روش‌های نوین تامین مالی تاکید کرد و گفت: در حوزه تامین مالی نباید همه تخم مرغ‌ها را در سبد بانک‌ها گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایبنا، حمیدرضا فولادگر با بیان اینکه نقدینگی و تامین مالی از چالش های پیش روی تولیدکنندگان است، گفت: باید راهکاری برای این موضوع از سوی مسئولان مربوطه اتخاذ شود، در غیر اینصورت باید شاهد رشد آمار بیکاری در کشور باشیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه از سال گذشته تاکنون عامل دیگری نیز بر عوامل قبلی در حوزه معضلات پیش پای تولیدکنندگان افزوده شده است، افزود: تعدد بخشنامه ها، تصمیمات و همچنین بحث نوسانات قیمت ها از موضوعاتی است که معضلات پیش پای بخش تولید را بیش از پیش کرده است.

وی با بیان اینکه نوسانات قیمت و تعدد تصمیم گیری ها از سال گذشته از موانع برتر پیش پای بخش تولید بوده، اما بحث نقدینگی همچنان از موانع اصلی است، تصریح کرد: تولیدکنندگان ما هنوز به بانک ها به دیده تامین منابع نگاه می کنند که این به هیچ وجه صحیح نبوده و باید تغییر کند.

فولادگر با تاکید بر اینکه اخیرا وزارت صمت نیز بر تامین ۷۰ درصدی منابع از سوی بانک ها تاکید کرده است، گفت: باید روش های متنوع تامین منابع از جمله بازار سرمایه و غیره در نظر گرفته شود تا فشار از شبکه بانکی در این حوزه کاهش پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در حوزه تامین مالی نباید همه تخم مرغ ها را در سبد بانک ها گذاشت، افزود: روش های تامین مالی از طریق ابزارهای مالی نوع جدید از جمله فکتورینگ، مشارکت و همچنین جذب سرمایه گذار نیز می تواند به رفع مشکلات پیش روی بخش تولید کمک کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها